PRIVÁTNÍ APARTMÁNY VODICE

od 3 690
doprava Autokarem | Vlastní
strava Bez stravování
Pláž do 400 m:  400
Bez stravy
Autobusová doprava
  • Skvělé ceny po celou sezónu
  • Široká nabídka typologií apartmánů
  • Nejlevnější varianta dovolené ve Vodici
Termíny
O zájezdu
O destinaci
Ceny

Filtr

Obecné informace

Ubytování je zajištěno v celé řadě soukromých vil ve středisku Vodice.

Poloha

Vodice,centrum - do 1,5 km, pláž - do 400 m

Vybavenost kapacity

Zpravidla vyhrazené parkovací stání

Popis ubytování

Mono 2 - obývací pokoj s kuchyňským koutem, manželská postel či dvě samostatná lůžka, sociální zařízení, balkon či terasa
Bilo 4 - 1 ložnice s manželskou postelí či 2 samostatnými lůžky, obytná kuchyň či obývací pokoj s kuchyňským koutem a rozkládacím gaučem pro 2 osoby, sociální zařízení, balkon či terasa
Trilo 4/5 - 1 ložnice s manželskou postelí, 1 ložnice s manželskou postelí či 2 samostatnými lůžky, obytná kuchyň či obývací pokoj s kuchyňským koutem a případně rozkládacím gaučem pro 1 či 2 osoby, sociální zařízení, balkon či terasa
Quadrilo 6/7  - 3 ložnice s manželskou postelí, možnost jedné přistýlky, obývací pokoj s vybaveným kuchyňským koutem, sociální zařízení, terasa s posezením

Vybavenost apartmánů:
zpravidla TV

Poznámka - vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o více apartmánů v rámci několika desítek soukromých domů, je popis viz výše jen orientační, resp. vystihuje nejčastější varianty co do skladby a charakteru jednotlivých lůžek

Stravování

Vlastní nebo možnost dokoupení večeří či polopenze v hotelu Nikola – viz. ceník
Snídaně - kontinentální bufet včetně nápojů
Večeře - servírované menu - polévka, výběr ze 3 hlavních jídel s přílohou , dezert či ovoce, salátový bufet, nápoje za poplatek

Popis destinace

Chorvatsko ležící na Balkáně má rozlohu 56 542 kilometrů čtverečných a kromě pevniny se rozkládá i na 120 ostrovech. Žije v něm 4,5 miliónu lidí. Více čtyři pětiny z nich jsou Chorvaté, zbytek Srbové a Bosňáci, devadesát procent z nich jsou katolíci. Hlavním městem je skoro miliónový Záhřeb. Na jihozápadě Chorvatsko omývá Jaderské moře.

Země má tvar oblouku do kterého je z východu vklíněna Bosna a Hercegovina a který se táhne od Dunaje na severovýchodě přes Istrijský poloostrov na západě, po úzký pruh území sahajícího až k Boce Kotorské. Na západě sousedí Chorvatsko se Slovinskem, na severu s Maďarskem a na severovýchodě se Srbskem, na jihovýchodě pak s Černou Horou. Dubrovník je od zbytku Chorvatska oddělen územím, které poskytuje Bosně a Hercegovině přístup k moři.
Země má středomořské podnebí s mírnými zimami a dlouhým a teplým létem s malým počtem srážek . Před chladným vnitrozemským vzduchem chrání pobřeží řetěz hor Dinárského kras. Nížiny se pak nacházejí u hranic s Maďarskem.

Turistika
Turistika patří k důležitým zdrojům příjmů Chorvatska. Oblíbená Makarská riviéra leží přímo na Jadranské magistrále. Kromě proslulých pláží, především 1,5 km dlouhé Donja Luka, se zde nachází i lázně, v ústavu Biokovka se léčí choroby dýchacích cest, pohybového ústrojí, degenerativní onemocnění.

Dubrovník
Turisticky zajímavý je také pitoreskní středověký Dubrovník, který je zapsán i na seznam světového dědictví UNESCO. Na něm je i Diokleciánův palác ve Splitu, který leží v Dalmácii, a katedrála sv. Jakuba v nedalekém Šibeniku.

Hvar
Ostrov Hvar se pyšní titulem nejslunečnější chorvatské destinace. Délka slunečního svitu zde dosahuje prý až 3 000 hodin ročně. K návštěvě tam láká i Starigradské polje, oblast, kde se dochovaly políčka oddělaná zídkami a cestami, které vybudovali řečtí kolonizátoři. Je zařazeno mezo památky UNESCO.

Brač
Mezi turistické perly patří ostrov Brač, který má jednu z nejkrásnějších pláží Jadranu - Zlatni rat, a ostrov Korčula, kde se nachází unikátní nedotčené zálivy a zátočiny. Pelješacký průliv oceňují milovníci windsurfingu, kteří zde mají výhodné přírodní podmínky.
Na ostrůvku leží i malebné středověké městečko Trogir, které je také na seznamu dědictví UNESCO.

Istrie
V Istrii láká Pula, kde se nachází mnoho antických památek, od Amfiteatru podobného Koloseu až po Triumfální oblouk rodiny Sergiů a několik antických chrámů. Dalším zajímavým istrijským městem je Poreč, kde se nachází byzantinský komplex Eufraziovy baziliky, vybudovaný v VI. století, který je také zapsáno dos eznamu světového kulturního dědictví. Poutní místo Medjugorje zase navštěvují křesťané z celého světa.

Parky
Chorvatsko má osm národních parků. Nejznámějším jsou Plitvická jezera, dějiště známých filmů o Vinnetouovi. Jezera jsou propojena vodopády, z nichž nejkrásnější jsou Sastavci, vysoké 49 m. Nejvyšší vodopád na řece Plitvici je měří 76 metrů. Řeka pak teče kaňonem.
Dalšími parky jsou Brijuni, Kornati, Krka, Mljet, Paklenica, Risnjak a Severní Velebit.

Zdroj: www.chorvatsko.cz, Wikipedia, Rozpad Jugoslávie

Cena zahrnuje

za apartmán:
» Pronájem apartmánu na 7 nocí
» Ložní a koupelnové prádlo
» Spotřeby všech energií a vody
» Závěrečný úklid
» Pobytovou taxu
» Delegátské služby CK


Příplatky

Fakultativní příplatky:
» Autobusová doprava: 2 490 Kč/dospělá os., 2 290 Kč/ děti do 11 let včetně
» Polopenze: 2 790 Kč / os / týden
» Večeře: 2 000 Kč / os / týden
» Klimatizace: 7 € / den (platba na místě - nutno objednat předem v ČR)


Výlety

Výlety je možné zakoupit v místě u delegáta CK. Delegát garantuje případné vrácení peněz při zrušení výletu nebo nemoci atd.

 

Národní park Kornati + Park přírody Telašćica:

Lodí z Vodic, plavba přes celý národní park, koupání ve slaném jezeře u zátoky Telašćica (Dugi otok). 

Cena 300,- Kn (loď, vstupné, oběd). Český výklad.

 

Národní park Krka:

Lodí z Vodic, plavba celým ústím řeky Krky, individuální prohlídka vodopádů, možnost koupání.

Cena: 200,- Kn (loď); vstupné není zahrnuto a hradí ho každý návštěvník individuálně. Vstupné v měsících květen, červen, září je 110,-Kn, v červenci a srpnu 150,- Kn. Český výklad.

 

Selo Roca:

Autobusem z Vodic do 12 km vzdáleného statku, kde se vyrábí pršut. Večerní výlet s večeří a zábavou.

Cena: 180,- Kn (doprava, večeře, ochutnávka vína). Český výklad.

 

Večerní plavba s koupáním a drinkem:

Večerní plavba okolo Vodic a blízkých ostrovů s koupáním z lodi a drinkem pro dobrou náladu.

Cena: 180,- Kn (plavba, drink)

 

 

TEST RATING