Madesimo

Madesimo

Madesimo

Popis destinace

Dokonalé středisko po všech směrech aneb vyhlášený italský top skiresort se stále i po sedmi až nečekaně úspěšných letech představuje českým lyžařům.
Bez sebemenšího přikrášlování ojediněle fantastické terény v přirozené symbióze mnoha vzájemně se doplňujících protichůdných charakteristik.

Převážně severní svahy padající do městečka versus na jih obrácené údolíčko Val di Lei, lyžování až do nadmořské výšky téměř 2.900 metrů versus lesem lemované „dálnice“ na úbočí či třeba od pondělí do pátku „1 lyžař na 1 km sjezdovky“ a o víkendu narváno.

Ale především ojediněle kvalitně preparované sjezdové tratě s tak vysokou průměrnou náročností, že v porovnání s řadou středisek dalších by zde bylo záhodno použít jinou škálu barev na jejich značení.

„černočerné padáky“ a nadmíru pestrá paleta volného terénu včetně několika extrémů, luxusní a spíše příkřejší „červené“ pravidelně rozeseté v rámci celého lyžařského teritoria několikakilometrové, modrou barvou značené tratě pohodové lyžařské turistiky.

Snowboardové lahůdky včetně rozsáhlého snowparku s halfpipe, přes 25 kilometrů klasiky, skialpinistické itineráře, sněžné skútry i třeba snowtubing a sněžnice, to vše a ještě mnoho dalšího je zimní Madesimo

Technické parametry

Umělé zasněžování: 33,3 km/67%
Celková délka sjezdových tratí v km: 50 km
Počty sjezdových tratí v km dle náročností: černá 8,3 km, červená 26,9 km, modrá 14,8 km
Nadmořská výška střediska: 1 082-2 880 m.n.m.
Počet běžkařských tratí v km: 25,5 km
Počet přepravních zařízení v ks: 12
Druhy a rozlišení přepravních zařízení v ks: 3x kabinková, 9x sedačková lanovka
Lyžařské převýšení v m: 1 798 m
Další služby: ledová plocha pro bruslení, noční lyžování, dětský park, půjčovna sněžných skútrů, heliski

Další informace

Typy skipasů
Madesimo / Valchiavennaplatí pro skiareál Madesimo - Campodolcino

Místní vzdálenosti
Campodolcino: 6,5 km
Chiavenna: 20 km
St. Moritz: 68 km
dálnice: 180 km