Střední Dalmácie - Podgora

Střední Dalmácie - Podgora

Střední Dalmácie - Podgora

Popis destinace

Oblíbené, známé a velmi rušné přímořské letovisko na Makarské riviéře se nachází 9 km jihovýchodně od Makarské. Leží pod magistrálou. V obci vyvěrá několik sladkovodních pramenů a léčivý pramen Klokun. Pěstuje se zde víno a olivovníky.

Původní obec Podgora se skládala ze dvou částí: ze staré horní vysoko na horském svahu, která byla zemětřesením v r. 1962 pobořena a zůstala opuštěna, a z nové dolní části při moři, rozkládající se od moře k magistrále. Dolní část zaznamenala v posledních Chorvatsko-Střední Dalmácie-Podgora35 letech obrovský rozmach. Podgora se tak z malé vesničky změnila v rušné a turisty vyhledávané letovisko.
V Podgoře je krásná, poměrně úzká pláž z drobných oblázků a písku, která návštěvníka přímo vybízí ke koupání, a také spousta zeleně. Část pláže se nachází přímo pod pobřežní komunikací. Na severozápad a na jihovýchod se táhnou další užší pruhy stíněných pláží.
Podgora má dobré podmínky pro vodní sporty: windsurfing (škola), jachting, potápění, vodní lyžování, ale také pro další sporty: tenis, basketbal, malou kopanou, plážový volejbal.
Podgorské kulturní léto se koná od června do září (různá představení, hostování divadelních, koncertních a folklorních souborů).Vzdálenost z Brna 951km, z Prahy 1118km.

Počasí

Find more about Weather in Podgora, RH
Click for weather forecast

APARTMÁNOVÝ DŮM SWISS - Střední Dalmácie - Podgora

APARTMÁNOVÝ DŮM SWISS

Autokarem | Vlastní
Bez stravování
Další termíny od 2 690