Bezpečná dovolená - nejčastější dotazy Itálie

FAQ - OTÁZKY A ODPOVĚDI

CESTOVÁNÍ DO ITÁLIE

1. Je možné cestova do Itálie?
Od 15.6.2020 je cestování pro Čechy do Itálie i zpět bez omezení. Nemusí se podstoupit testování ani karanténa.

2. Jaká je aktuální situace s nákazou v Itálii?
- Nové případy nákazy se skoro již nevyskytují.
- Můžete volně cestovat po pevnině. Restaurace i obchody budou v provozu.
- Koupání v moři i pobyt na pláži také není nijak omezen. Pouze rozestupy mezi lehátky na plážích a u bazénů budou o něco větší.

3. Co je třeba pro vstup do Itálie?
Ke vstupu do Itálie nyní stačí pouze ubytovací voucher od CK. Negativní testy na COVID ani jiná další potvrzení nejsou potřeba.

4. Jaká pravidla je třeba dodržovat během pobytu v italském středisku Bibione?
- Od 1.6.2020 není povinností nošení roušek ve venkovních prostorech ani na pláži. Povinnost roušky je v uzavřených protorách (stejně jako u nás v ČR - obchody, agentury a také na veřejnosti, kde je méně ja 1 m prostoru).
- Udržovat rozestupy nejméně 1,5 m.

5. Budou fungovat bazény?
Ve středisku Bibione, které naše CK prodává, jsou bazény otevřeny koncem června a bude limitováno počtem osob v bazénu i v jeho okolí. Pravděpodobně dojde k redukci lehátek v okolí bazénu.

6. Bude možné letos využít autobusovou dopravu do Itálie?
Ano, autobusové zájezdy z ČR budou možné zakoupit v naší CK pro termíny od 27.6.2020 (odjezd v pátek z ČR, návrat do ČR příští neděli). Ministerstvo zdravotnictví po projednání s hygieniky a i vzhledem k doporučením přijatým na úrovni Evropské unie MZ ČR nevidí potřebu jakkoliv omezovat konání autobusových zájezdů a ani se nedomnívá, že jejich konání je v současnosti jakkoliv omezeno.

7. Kdy dostanou klienti odjezdové informace?
Veškeré potřebné informace zasíláme cca týden před odjezdem. V dokumentech jsou uvedené orientační ceny, informace o dokladech, doporučené trasy, kontaktní údaje do CK a delegáty atd.

8. Jak je to s pobytovou taxou v Itálii?
Poplatek za pobytovou taxu není zahrnut v cenách a hradí se až na místě v € delegátce. Povinný poplatek: 0,75 €/osoba od 4 let.

9. Je třeba splnit při ukončení pobytu závěrečný úklid?
Dezinfekční úklid v rámci COVID je zahrnut v ceně zájezdu, ale běžný úklid typu zametení podlahy, vynesení odpadkového koše či umytí nádobí je povinností klienta. Také kuchyňská linka musí být zanechána uklizená. Apartmány nejsou vybaveny mycími prostředky ani toaletními a hygienickými potřebami.

10. Musí se platit kauce?
Ano, vratná kauce v částce 50 € se hradí delegátce na místě společně s pobytovou taxou. Kauce bude vrácena u předání apartmánu za splnění následujících podmínek:
- zametená podlaha,
- vytřená podlaha.
- rozmrazená lednička (vyndat ze zásuvky a nechat otevřené),
- umyté nádobí i lednička,
- vynesené odpadky,
- apartmán bez poškození a ztrát.

11. Jaké budou bezpečností opatření agentury s ohledem na čistotu a dezinfekci apartmánů, s kterou naše CK v Bibione spolupracuje?
- personál určený pro úklid bude pracovat v rukavicích a roušce,
- čistící a dezinfekční prostředky budou obsahovat 75% alkoholu a 0,5% aktivního chlóru,
- po každém klientovi budou vyměněny povlaky na polštáře i bavlněný chránič matrace (povlečení si každý přiveze vlastní nebo lze objednat dopředu v CK za 240 Kč/osoba), zapůjčené lůžkoviny budou vyprány a vyžehleny při teplotě 150 - 180 stupňů,
- kola u apartmánů (např. residence Annamaria) budou po každém klientovi vydezinfikovány.

12. Jak probíhá check-in?
Budete se hlásit u naší delegátky na adrese sídla, kterou obdržíte v pokynech před odjezdem (pro lepší domluvu zavolejte delegátce cca 30 min před příjezdem do Bibione a domluvte se na předání klíčů od apartmánu). Pro urychlení odbavení doporučujeme vyplnění osobních důvodů již před cestou a zaslání na italie@forline.cz (formulář bude zaslán při odbavení s voucherem).

 

Důležité odkazy:
Sledujte doporučení o cestování zde: www.mzv.cz
Kontakty na krajské hygienické stanice: www.szu.cz/knihovna/hygienicke-stanice-a-zdravotni-ustavy
Zaregistrujte se do systému DROZD (Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí). Formou SMS zprávy budete pravidelně informováni o jakémkoli případném nebezpečí a o vývoji situace: https://drozd.mzv.cz/

 

Sdílet

Poslední články

Zahájení prodeje lyžařských zájezdů
TIP na výlet z Tarvisia: Slovinsko - soutěska Vintgar u jezera Bled
Benátky sami pro sebe!? Letos ano! ☀️☀️🎈🎈🎈
NEJ NOVINKA ROKU! Užijte si kombinaci pobytu u moře a na horách!
Novinky v cestování: Chorvatsko, Slovinsko i Itálie bez omezení!