TIP na výlet z Tarvisia: Slovinsko - soutěska Vintgar u jezera Bled

Přibližně hodinu jízdy od Tarvisia, ve východní části Triglavského národního parku, se nachází jedna z největších přírodních krás Slovinska, soutěska Vintgar.

Jedno z turisticky nejpopulárnějších míst Slovinska je plné čarovných zákoutí, která vypadají jako z jiného světa. Soutěsku lze projít prostřednictvím naučné stezky, kterou tvoří řada dřevěných chodníčků a mostků vedoucích přímo nad řekou. Na konci stesky čeká na návštěvníky 13 m vysoký vodopád Šum, jehož krása a síla ohromí každého. Díky specifickým klimatickým podmínkám zde najdete bujnou vegetaci a příjemné klima, které jistě oceníte především v  parních letních dnech.

A protože Vintgar leží jen pár kilometrů od další slovinské turistické lokality, jezera Bled, doporučujeme výlety spojit. Kromě koupání je možné si u jezera užívat také radost z rybaření anebo podniknout výlet za poznáním okolí. Okružní výšlap okolo celého jezera zabere přibližně tři hodiny. Příjemným zážitkem je i plavba na místní romantický ostrůvek s kostelíkem, nebo prohlídka stejnojmenného hradu, který je umístěn na skále 140 m vysoko nad hladinou jezera.

Zdatní sportovci mohou výlet z Tarvisia podniknout také na kole. Doporučujeme ovšem elektrokolo! Trasa tam má přes 70 km a rozhodně nevede po rovince. Na cestu zpět umíme zařídit transfer zpět do Tarvisia autem a to pro kola i unavené cyklisty.

Sdílet

Poslední články

Aktuální provoz kanceláře
Garance bezpečného nákupu
FAQ Cestování do Rakouska
FAQ Cestování do Slovinska
FAQ Cestování do Itálie
Zahájení prodeje lyžařských zájezdů