Trenčianské Teplice

Trenčianské Teplice

Trenčianské Teplice

Popis destinace

Lázeňské městečko Trenčianské Teplice patří k nejstarším a nejnavštěvovanějším lázním na Slovensku. Leží v malebném, tichém údolí, obklopeném listnatými a jehličnatými lesy Strážovské vrchoviny v nadmořské výšce 272 m, sedm kilometrů od krajského města Trenčín.
První písemná zmínka o těchto termálních pramenech pochází již z konce 13. století. Lázně se specializují na léčbu a prevenci onemocnění pohybového aparátu, souvisejících nervových onemocnění a dále na nemoci z povolání.
K léčbě v Trenčianských Teplicích je využíváno pět pramenů termální minerální vody, které mají stejné chemické složení a liší se jen teplotou vody od 37,7 °C do 40 oC. Právě teplota vody umožňuje její přímé použití na koupele bez ochlazování nebo přihřívání. Definice této zázračné minerální přírodní vody je síranová, sirná, vápenato-horečnatá, teplá, hypotonická, se zvýšeným obsahem fluoridů, avšak její hlavní předností je obsah volných plynů oxidu uhličitého a sirovodíku, působících na lidské tělo jako přirozené analgetikum.

Trenčianské Teplice Hotel PAX lázně autobusem - Trenčianské Teplice

Trenčianské Teplice Hotel PAX lázně autobusem

Vlastní
Plná penze
Další termíny od 10 590