Aktuální podmínky cestování do Itálie a zpět

Vzhledem k neustále se měnícím pravidlům spojené s pandemií COVID 19 žádáme všechny klienty o kontrolu nařízení ještě před nástupem cesty na dovolenou na stránkách http://www.mzv.cz  nebo na novém cestovatelském webu dovolena2021 .Web je součástí vládního covidového portálu a je místem, kde se lidé mohou přehledněji informovat k cestám do i z destinací.

Aktuální 2 podmínky pro vstup do Itálie
1.    předložit certifikát* (v digitální či papírové podobě – buď A) o provedeném testu či za B) o ukončeném očkování či za C) o zotavení se po prodělaném onemocnění- níže podrobnosti
2.    Vyplnit online EU PLF příjezdový formulář do Itálie- Povinné pro všechny! Nutno vyplnit max. 72 h před vstupem do Itálie. Připravte si před vyplněním formuláře tyto údaje:
1/ SPZ auta či autobusu (dodá CK) 2/ místo narození 3/ trvalá adresa 4/ čísla všech pasů (nebo OP) 5/ v kolik budete vyjíždět z ČR (přecházet hranice) 6/ v kolik budete odjíždět z Itálie (přecházet hranice)
Návod v angličtině k dispozici zde https://www.salute.gov.it/imgs/C_17_pagineAree_5411_6_file.pdf . Po vyhodnocení formuláře obdrží cestující na svoji e-mailovou adresu formulář v PDF a také QR kód, kterým je povinen se v případě kontroly prokázat (přímo ze smartphonu nebo vytištěnou PDF verzí). Za správnost vyplnění formuláře nenese CK Forline tour žádnou zodpovědnost.

* INFO K CERTIFIKÁTU (musíte splnit jednu z uvedených možností)
A) Test: Negativní výsledek PCR nebo antigenního testu provedeného max. 48 hodin výtěrem před vstupem na italské území. Od 1. 7. nutnost ve formě digitálního certifikátu EU. Certifikát o očkování, testu nebo prodělání onemocnění covid-19 si můžete stáhnout zde https://ocko.uzis.cz/ . Další možností, jak certifikát získat, je skrze národní identitu NIA.
B) Očkování: Itálie uznává pouze úplné očkování (nejméně 14 dní od aplikace druhé dávky v případě dvoudávkového schématu). Musí se jednat o vakcínu schválenou EMA. Potvrzení má být ve formě digitálního certifikátu EU (v italském, anglickém, francouzském nebo španělském jazyce).
C) Prodělaný Covid: Osoby, které prodělaly nemoc COVID-19 v posledních šesti měsících – potvrzení ve formě digitálního certifikátu EU (v italském, anglickém, francouzském nebo španělském jazyce). V případě zotavení se z nemoci COVID-19 má certifikát platnost 180 dnů od prvního pozitivního testu.
D) Děti: Výjimku z testu mají děti mladší 6 let. Nezletilé děti mohou být registrovány v jednom digitálním elektronickém formuláři (PLF) spolu s doprovázející dospělou osobou.

V Itálii zůstává povinnost zachovávání fyzických odstupů osob, nošení roušek (od 28.6. pouze ve vnitřních prostorách) a dodržování zavedených bezpečnostních protokolů pro jednotlivé činnosti (např. maximální naplněnost vnitřních prostor, dezinfekce atd.).

Návrat do ČR se řídí českým semaforem, více info ZDE
•    Itálie je nyní zařazena do kategorie s nízkým rizikem nákazy COVID-19 (zelená barva)
Od 9.7.2021 dochází ke změně pravidel návratu do ČR. Všechny osoby vracející se ze zahraničí do ČR, s výjimkou dětí mladších 6 let, mají povinnost vyplnit příjezdový formulář. Potvrzení o jeho vyplnění předložit na vyžádání hraniční kontrole.
•    očkované osoby (s ukončeným očkováním + 14 dní) a osoby s prodělaným onemocněním COVID-19 v uplynulých 180 dnech, bez nutnosti testů, pouze s povinností vyplnit příjezdový formulář
•    děti do dovršení věku 6 let bez nutnosti testů a příjezdového formuláře,
• ostatní osoby s povinností testů -antigenní nebo PCR test do 5 dnů po návratu a vyplnit příjezdový formulář. Do doby výsledků testů není nutná samoizolace


Detaily opatření na webu  http://www.mzv.cz

 

Sdílet

Poslední aktuality

Aktuální podmínky pro vstup do Chorvatska a zpět do ČR
Beach office z Bibione?
Naše CK je řádně pojištěna pro případ úpadku CK pro rok 2021
Aktuální provoz kanceláře
Zkrácená otevírací doba