Aktuální podmínky cestování do Itálie a zpět

Vzhledem k neustále se měnícím pravidlům spojené s pandemií COVID 19 žádáme všechny klienty o kontrolu nařízení ještě před nástupem cesty na dovolenou na stránkách http://www.mzv.cz  nebo na novém cestovatelském webu dovolena2021 .Web je součástí vládního covidového portálu a je místem, kde se lidé mohou přehledněji informovat k cestám do i z destinací.

Aktuální 2 podmínky pro vstup do Itálie
1.    předložit certifikát* (v digitální či papírové podobě – buď A) o provedeném testu či za B) o ukončeném očkování či za C) o zotavení se po prodělaném onemocnění- níže podrobnosti
2.    vyplnit online EU PLF příjezdový formulář do Itálie- Povinné pro všechny! Nutno vyplnit max. 72 h před vstupem do Itálie. Připravte si před vyplněním formuláře tyto údaje:
1/ SPZ auta či autobusu (dodá CK) 2/ místo narození 3/ trvalá adresa 4/ čísla všech pasů (nebo OP) 5/ v kolik budete vyjíždět z ČR (přecházet hranice) 6/ v kolik budete odjíždět z Itálie (přecházet hranice)
Návod v angličtině k dispozici zde https://www.salute.gov.it/imgs/C_17_pagineAree_5411_6_file.pdf . Po vyhodnocení formuláře obdrží cestující na svoji e-mailovou adresu formulář v PDF a také QR kód, kterým je povinen se v případě kontroly prokázat (přímo ze smartphonu nebo vytištěnou PDF verzí). Za správnost vyplnění formuláře nenese CK Forline tour žádnou zodpovědnost.

* INFO K CERTIFIKÁTU (musíte splnit jednu z uvedených možností)
A) Test: Negativní výsledek PCR nebo antigenního testu provedeného max. 48 hodin výtěrem před vstupem na italské území. Od 1. 7. nutnost ve formě digitálního certifikátu EU. Certifikát o očkování, testu nebo prodělání onemocnění covid-19 si můžete stáhnout zde https://ocko.uzis.cz/ . Další možností, jak certifikát získat, je skrze národní identitu NIA.
B) Očkování: Itálie uznává pouze úplné očkování (nejméně 14 dní od aplikace druhé dávky v případě dvoudávkového schématu). Musí se jednat o vakcínu schválenou EMA. Potvrzení má být ve formě digitálního certifikátu EU (v italském, anglickém, francouzském nebo španělském jazyce).
C) Prodělaný Covid: Osoby, které prodělaly nemoc COVID-19 v posledních šesti měsících – potvrzení ve formě digitálního certifikátu EU (v italském, anglickém, francouzském nebo španělském jazyce). V případě zotavení se z nemoci COVID-19 má certifikát platnost 180 dnů od prvního pozitivního testu.
D) Děti: Výjimku z testu mají děti mladší 6 let. Nezletilé děti mohou být registrovány v jednom digitálním elektronickém formuláři (PLF) spolu s doprovázející dospělou osobou.

Pozor! Od 6. srpna bude tzv. zelený certifikát vyžadován pro osoby starší 12 let při využití těchto aktivit:

• stravovací služby poskytované jakýmkoli zařízením s vnitřním stolováním;
• veřejně přístupná představení, sportovní akce a soutěže;
• muzea, další kulturní instituce a výstavy;
• plavecké bazény, plavecká centra, tělocvičny, týmové sporty, wellness centra, taktéž v rámci ubytovacích zařízení u vnitřních aktivit;
• festivaly a veletrhy, kongresy a sjezdy;
• lázně, tematické a zábavní parky;
• kulturní centra, společenská a rekreační centra, s omezením na vnitřní aktivity a s výjimkou dětských vzdělávacích center, letních táborů a souvisejících stravovacích činností;
• herny, sázkové kanceláře, bingo a kasina;
• veřejné konkurzy.
• přeprava lanovkou ve skiareálech
• od 1.9. i pro dálkovou přepravu (letadla, lodě, dálkové autobusy)

Jako zelený certifikát bude od 6. 8. uznáno vydané potvrzení (i digitální certifikát EU, osvědčující shodnou skutečnost) o:
a) podání první dávky anti-COVID vakcíny, přičemž platné bude od 15. dne po podání až do data dokončení vakcinačního cyklu (v případě dvoudávkové vakcíny). Po kompletním naočkování bude mít certifikát platnost devět měsíců
b) negativním antigenním nebo PCR testu na COVID-19 - platnost 48 hodin
c) prodělání tohoto onemocnění - platnost 6 měsíců po zotavení.

Dne 16. 9. pak vláda IT schválila nový zákonný dekret, který od 15. 10. t. r. až do ukončení stavu nouze (tzn. nyní do 31. 12. 2021) zavádí povinnost zeleného certifikátu pro nejen zaměstnance veřejné i soukromé sféry a OSVČ, ale i pro soudce a další nezávislé orgány. 

v Itálii stále platí vyhlášení nouzového stavu z důvodu pandemie koronaviru (nouzový stav byl prodloužen do 31. prosince 2021)

V Itálii zůstává povinnost zachovávání fyzických odstupů osob, nošení roušek (od 28.6. pouze ve vnitřních prostorách) a dodržování zavedených bezpečnostních protokolů pro jednotlivé činnosti (např. maximální naplněnost vnitřních prostor, dezinfekce atd.).

Návrat do ČR se řídí českým semaforem, více info ZDE
•    Itálie je od pondělí 2.8. zařazena do kategorie se středním rizikem nákazy COVID-19 (oranžová barva)
Od 9.7.2021 dochází ke změně pravidel návratu do ČR. Všechny osoby vracející se ze zahraničí do ČR, s výjimkou dětí mladších 6 let, mají povinnost vyplnit příjezdový formulář. Potvrzení o jeho vyplnění předložit na vyžádání hraniční kontrole.
•    očkované osoby (s ukončeným očkováním + 14 dní) a osoby s prodělaným onemocněním COVID-19 v uplynulých 180 dnech, bez nutnosti testů, pouze s povinností vyplnit příjezdový formulář
•    děti do dovršení věku 6 let bez nutnosti testů a příjezdového formuláře,
•    ostatní osoby s povinností testů -antigenní nebo PCR test do 5 dnů po návratu a vyplnit příjezdový formulář. Do doby výsledků testů není nutná samoizolace .  

 

Detaily opatření na webu  http://www.mzv.cz

 

Sdílet

Poslední aktuality

HURÁ „VEN“! ITÁLIE JE READY! ☀️☀️☀️
LYŽAŘSKÉ ZÁJEZDY V PRODEJI
Hledáme novou posilu do týmu!
Novinka v nabídce - Palmovka
Monte Lussari- Tarvisio- léto 2022
Lyžování v Itálii- aktualizace