Lyžování v Itálii- aktualizace

Aktuální podmínky pro vstup do Itálie a podmínky na místě
Itálie od 1.2.2022 rozvolnila omezení související s nákazou covid. Povinnost prokázat se při vstupu do země testem je tak pro očkované/uzdravené zrušena)! Cestujícím ze zemí EU nově stačí na vstup na území Itálie pouze „Green pass“ pro všechny osoby od 6 ti let (tedy potvrzení o očkování nebo prodělané nemoci nebo negativní výsledek testu). Děti do 5,99 let jsou kompletně osvobozeny.  Na služby (např. vstup do restaurací, pro ubytování, lyžování atd. je však nadále nutný tzv. Super Green Pass pro všechny od 12 ti let! (= po prodělání nemoci do 180 dní nebo ukončeném očkování).

PODMÍNKY PRO VSTUP NA ÚZEMÍ ITÁLIE:
1. GREEN PASS* - předložit na vyžádání tzv. EU certifikát* (v digitální či papírové podobě s QR kódem o ukončeném očkování či o zotavení se po prodělaném onemocnění nebo negativní výsledek testu: PCR (max. 72 h) nebo antigenního testu (max. 48 h). Certifikát si můžete stáhnout zde https://ocko.uzis.cz/.  Další možností, jak certifikát získat, je skrze národní identitu NIA. POZOR Platnost EU certifikátu se od 1.2.2022 zkrátila v Itálii jen na 180 dní (pozor 6 měsíců nevychází totožně jako 180 dní)! (platnost 270 dní zůstává pouze pro účely vstupu do Itálie nikoliv na služby).
2. NEGATIVNÍ TEST PRO VSTUP NA ÚZEMÍ ITÁLIE pro děti od 6 do 11,99 let (pokud nejsou naočkované či neprodělali Covid do 6 ti měsíců)- -antigenní test provedený výtěrem ne starší 48 h nebo PCR test ne starší 78h
3. Vyplnit online PŘÍJEZDOVÝ FORMULÁŘ DO ITÁLIE- Povinné pro všechny! Nutno vyplnit max. 72 h před vstupem do Itálie. Návod k vyplnění zasíláme v příloze, po vyhodnocení formuláře obdrží cestující na svoji e-mailovou QR kód, kterým je povinen se v případě kontroly prokázat (přímo ze smartphonu nebo vytištěnou PDF verzí). Nezletilé děti mohou být registrovány v jednom digitálním elektronickém formuláři (PLF) spolu s doprovázející dospělou osobou. Za správnost vyplnění formuláře nenese CK For- line tour žádnou zodpovědnost.

PODMÍNKY PRO VYUŽÍVÁNÍ SLUŽEB V ITÁLII:
Od 10.1.2022 pro děti od 12 let platí stejné podmínky jako pro dospělé, tj. děti se od 12 let věku musí prokázat EU certifikátem (tzv. 2G= SUPER GRENN PASSEM) očkování/uzdravení. (tzn. pokud by se prokazovali pouze negativním testem, hotely je neubytují, nebudou moci využívat sjezdovek, restaurací atd.). Nemají žádné výjimky. Děti do 11,99 let jsou od této povinnosti osvobozeny.

Ode dne 5.2. 2022 vstoupily v platnost následující změny pro cestující s platným EU certifikátem o očkování starším 6 měsíců, ale mladším než 9 měsíců: Cestující s platným EU certifikátem o očkování starším 6, ale mladším než 9 měsíců mají nově přístup ke všem službám v Itálii za předpokladu, že se prokáží negativním antigenním (platnost 48 hodin) nebo PCR testem (platnost 72 hodin). Jedná se např. o ubytování v hotelu, stravování v restauracích, využívání vleků, návštěvy muzeí, atp. Testy nejsou vyžadovány, pokud po zakončení očkovacího cyklu osoba prodělala Covid-19. Pokud byla osoba očkována látkou neuznávanou lékařskou agenturou EMA, výše uvedené neplatí. Prakticky to pro turisty znamená, že s certifikátem o očkování starším šesti měsíců budou moci být ubytování v hotelu, využívat ski areály, chodit do restaurací či muzeí, pokud se prokáží negativním testem - antigenní 48h, PCR 72h. Tzn. zpravidla se v rámci pobytu delším než na 2-3 dny budou muset na místě ještě otestovat antigenním testem zpravidla v lékárně nebo využít služby online testování Pozor před odjezdem je potřeba si obstarat povolenou testovací sadu)

PLATNOST EU certifikátů:
- po 3. dávce očkování – neomezená
- po očkování (2. dávky nebo 3. dávka) + prodělaném Covidu po 14 dnech od této dávky – neomezená
- po očkování 1. dávkou a prodělání Covidu - platnost 6 měsíců

Dále upozorňujeme na povinnost nošení respirátoru FFP2 pro všechny od 6 ti let ve vnitřních prostorách. Od 11. 2. 2022 je v celé Itálii zrušena povinnost roušek ve vnějších prostorách. Dále je nutné dodržovat minimální sociální odstup (v Itálii platí vzdálenost min. 1 metru).
Doporučujeme mít EU Certifikát u sebe i vytisknutý i v papírové podobě pro případ ztráty či disfunkce telefonu. Zkontrolujte si prosím, že je Váš certifikát vybaven QR KÓDEM - BEZ NĚJ NEBUDE mnohde AKCEPTOVÁN. Kdo cestuje jen s „papírovým“certifikátem, musí si k testu v ČR připlatit (obvykle okolo 100-200 Kč) za mezinárodní formát certifikátu, jinak dokument v Itálii nebude platit.

Aktuální  podmínky pro návrat do ČR
Pravidla pro návrat ze zemí EU (cestovatelský semafor byl zrušen). Stále doporučujeme všem klientům ještě před návratem zkontrolovat aktuální informace na www.mzv.cz (Pravidla návratu do ČR).

Osoby starší 12-let cestující z těchto zemí musí před cestou do ČR vyplnit Příjezdový formulář,  potvrzení o jeho vyplnění předložit na vyžádání hraniční kontrole. Příjezdový formulář však nemusí vyplňovat osoby, které cestují po celou dobu cesty individuální pozemní dopravou, tj. cesta takovým dopravním prostředkem, ve kterém se přepravují pouze členové jedné domácnosti.
Dokladem o bezinfekčnosti nemusejí disponovat osoby, které cestují do ČR individuální pozemní dopravou.
Osoby s ukončeným očkováním, osoby s prodělaným onemocněním COVID-19 a děti do dovršení věku 12 let nemusí absolvovat  žádné testy před cestou ani po návratu do ČR.

Podmínky tranzitu:
RAKOUSKO: osoby, které Rakouskem pouze projíždějí, nemusí předkládat negativní test na Covid-19, ani osvědčení o očkování nebo o uzdravení z nemoci covid-19, ani se registrovat, pokud průjezd proběhne BEZ ZASTÁVKY (výjimečné přerušení na dobu nezbytně nutnou, např. za účelem návštěvy WC).

Tiskové chyby vyhrazeny- zdroj: www.mzv.cz 
Doporučujeme všem klientům před odjezdem znovu zkontrolovat všechna pravidla a nařízení platná pro cestování. Za případné nesplnění povinností pro vycestování a návrat do ČR nenese CK odpovědnost.Sdílet

Poslední aktuality

LYŽAŘSKÉ ZÁJEZDY V PRODEJI
Hledáme novou posilu do týmu!
Novinka v nabídce - Palmovka
Monte Lussari- Tarvisio- léto 2022
Lyžování v Itálii- nová nařízení od 1.1.!