Bezpečná dovolená - nejčastější dotazy Chorvatsko

FAQ - OTÁZKY A ODPOVĚDI

CESTOVÁNÍ DO CHORVATSKA

1. Je možné cestovat do všech oblastí Chorvatska?
Žádná z oblastí Chorvatska není výrazně zasažená a téměř všechna vládní nařízení jsou zrušená.

2. Jaká je aktuální situace s nákazou v Chorvatsku?
- Nové případy nákazy se skoro již nevyskytují. Nejvíce zasažená oblast byla v Záhřebu, kam zájezdy naše CK nenabízí.
- Můžete volně cestovat po pevnině i mezi jednotlivými ostrovy. Restaurace i obchody jsou v plném provozu a fungují zcela normálně.
- Koupání v moři i pobyt na pláži také není nijak omezen. Pouze rozestupy mezi lehátky na plážích a u bazénů budou o něco větší.
- Městská hromadná doprava funguje standardním způsobem.
- Hygienická opatření (mimo nošení roušky, které v Chorvatsku povinné není) jsou podobná jako u nás (tzn. odstup 1,5 m a dezinfekce na ruce ve společných prostorách, obchodech atd.) a také doporučení nošení roušek ve vnitřních prostorech, kde je více osob.

3. Co je třeba pro vstup do Chorvatska?
Ke vstupu do Chorvatska nyní stačí pouze ubytovací voucher od CK. Negativní testy na COVID ani jiná další potvrzení nejsou potřeba.
K zajištění plynulého provozu na hraničních přechodech a zkrácení čekací doby je možné (a doporučené) veškeré potřebné údaje vyplnit před cestou prostřednictvím formuláře na webové stránce https://entercroatia.mup.hr/ .Po vyplnění formuláře dostanou cestovatelé potvrzení nahlášení cesty a zároveň všechny potřebné informace pro pobyt v Chorvatsku. I nadále bude stále možné všechny potřebné informace nahlásit přímo na hraničních přechodech.

4. Jaká pravidla je třeba dodržovat během pobytu v Chorvatsku?
Omezení kontaktů s jinými osobami na nutné minimum a minimalizovat riziko přenosu viru.
Během 14 dní od vstupu na území Chorvatska si v ranních hodinách musí měřit teplotu a je-li tato vyšší než 37,2 stupně Celsia nebo pokud se osoba bude cítit nemocná či pozorovat symptomy nemoci, musí telefonicky kontaktovat svého místního praktického lékaře a pokud jej nemá, pak místně příslušného epidemiologa.

5. Bude možné letos využít autobusovou dopravu do Chorvatska?
Ano, autobusové zájezdy z ČR budou možné zakoupit v naší CK pro termíny od 12.6.2020 (odjezd v pátek z ČR, návrat do ČR příští neděli). Ministerstvo zdravotnictví po projednání s hygieniky a i vzhledem k doporučením přijatým na úrovni Evropské unie MZ ČR nevidí potřebu jakkoliv omezovat konání autobusových zájezdů a ani se nedomnívá, že jejich konání je v současnosti jakkoliv omezeno.

6. Kdy dostanou klienti odjezdové informace?
Veškeré potřebné informace zasíláme cca týden před odjezdem. V dokumentech jsou uvedené orientační ceny, informace o dokladech, doporučené trasy, kontaktní údaje do CK a delegáty.

7. Jak je to s pobytovou taxou v Chorvatsku?
Poplatek za pobytovou taxu jsou zahrnuté v základní ceně zájezdu.

8. Je třeba splnit při ukončení pobytu závěrečný úklid?
Závěrečný úklid v rámci COVID je zahrnut v ceně zájezdu, ale běžný úklid typu zametení podlahy, vynesení odpadkového koše či umytí nádobí je povinností klienta. Také kuchyňská linka musí být zanechána uklizená. Apartmány nejsou vybaveny mycími prostředky ani toaletními a hygienickými potřebami.


Důležité odkazy:
Sledujte doporučení o cestování zde: www.mzv.cz
Kontakty na krajské hygienické stanice: www.szu.cz/knihovna/hygienicke-stanice-a-zdravotni-ustavy
Zaregistrujte se do systému DROZD (Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí). Formou SMS zprávy budete pravidelně informováni o jakémkoli případném nebezpečí a o vývoji situace: https://drozd.mzv.cz/

 

Sdílet

Poslední aktuality

Beach office z Bibione?
FAQ Cestování do Itálie
Naše CK je řádně pojištěna pro případ úpadku CK pro rok 2021
Aktuální provoz kanceláře
Zkrácená otevírací doba
Garance bezpečného nákupu