Aktuální podmínky pro vstup do Chorvatska a zpět do ČR

Aktuálně: Chorvatsko má v současnosti nejlepší epidemiologickou situaci ve Středomoří- tisková zpráva z 23.7.2021! /Public/Chorvatsko.pdf

Vzhledem k neustále se měnícím pravidlům spojené s pandemií COVID 19 žádáme všechny klienty o kontrolu nařízení ještě před nástupem cesty na dovolenou na stránkách http://www.mzv.cz  nebo na novém cestovatelském webu dovolena-2021/chorvatsko.Web je součástí vládního covidového portálu a je místem, kde se lidé mohou přehledněji informovat k cestám do i z destinací.

Vstup na území Chorvatska

Dne 1. července vstoupilo v platnost ochranné opatření týkající se překročení státních hranic Chorvatska. Čeští občané starší 12 let do Chorvatska mohou vstoupit, pokud disponují platným EU digitální COVID certifikátem, který si můžete stáhnout zde https://ocko.uzis.cz/. Další možností, jak certifikát získat, je skrze národní identitu NIA. Výjimečně mohou doložit potvrzení o testu, očkování, nebo prodělání onemocnění COVID-19.

Pokud osoba nesplňuje žádnou z výše uvedených podmínek, pak do Chorvatska může vstoupit pod podmínkou, že se na vlastní náklady nechá otestovat PCR nebo antigenním testem na COVID-19 a do doby přijetí výsledku testu je povinná strpět karanténu, které ji bude nařízena přímo na hraničním přechodu při vstupu do země.

1. Očkované osoby -je třeba doložit:    EU digitální COVID certifikát,

nebo výjimečně lze doložit také:
-    potvrzení o očkování oběma dávkami vakcíny používané v EU (Astra Zeneca, Pfizer, Moderna, Gamaleya, Sinopharm) ne starší 270 dní. V případě očkování vakcínou Johnson & Johnson od očkování musí uplynout nejméně 14 dní, nebo
-    potvrzení o očkování první dávkou vakcíny Pfizer, Moderna nebo Gamaleya, s tím, že od očkování musí uběhnout 22 dnů, ale ne více jak 42 dnů, nebo
-    potvrzení o očkování první dávkou vakcíny AstraZeneca, s tím, že od očkování musí uběhnout 22 dnů ale ne více jak 84 dnů.

2. Testované osoby -je třeba doložit:
-    EU digitální COVID certifikát (stáhnete na https://ocko.uzis.cz/)
nebo výjimečně lze doložit také:    negativní výsledek PCR testu (ne starší 72 hodin od odběru do příjezdu na chorvatské hranice)
nebo  negativní výsledek antigenního testu (ne starší 48 hodin od odběru do příjezdu na chorvatské hranice). U antigenního testu je nezbytné, aby se jednalo o testovací sadu zveřejněnou ve Společném seznamu Evropské rady a také, aby byl test proveden akreditovanou laboratoří a výsledek obsahoval název výrobce použitého testu a/nebo komerční název testu.

3. Osoby s prodělaným covidem- je třeba doložit:
-    EU digitální COVID certifikát (stáhnete zde https://ocko.uzis.cz/)
nebo výjimečně lze doložit také:    potvrzení o prodělání nemoci COVID-19 a přijetí první dózy očkovací látky s tím, že od očkování neuběhlo více jak 270 dnů
nebo potvrzení o pozitivním PCR nebo antigenním testu, který byl proveden před více jak 11 dni ale ne před více jak 180 dní anebo lékařské potvrzení o prodělané nemocí COVID-19.

4. Děti

Výjimka z výše uvedených pravidel se vztahuje na děti mladší 12 let (11,99 let). Děti do Chorvatska mohou vstoupit volně, pokud jejich rodiče / opatrovníci, kteří s nimi přijeli, splňují jednu z výše uvedených podmínek doložení bezinfekčnosti.

Příjezdový formulář

Je doporučené, aby všichni cestující předem vyplnili epidemiologický formulář entercroatia , který je dostupný i v české jazykové mutaci.

Podmínky na místě

-    povinné nošení roušky venku všude tam, kde nelze dodržet fyzickou vzdálenost min. 1,5 m,
-    zákaz prodeje alkoholu od 23 hodiny do 6 hodiny,
-    zákaz konzumace potravin v kinech.

Tranzit

Tranzit přes Chorvatsko je pro české občany povolen, ale nesmí přesáhnout 12 hodin na území Chorvatské republiky. Doporučujeme toto opatření přísně dodržovat, doba tranzitu je totiž sledována a její případné překročení je následně označováno za přestupek, který je pokutován vysokými finančními pokutami.

Užitečné kontakty

    Velvyslanectví ČR v Záhřebu: Tel: +385 1 617 7246, +385 1 617 6894; e-mail: consulate_zagreb@mzv.cz,
    Konzulární pohotovost: Tel: +385 916121533,
    rychlá zdravotnická pomoc (Chorvatsko): 112, nebo 194,
    policie (Chorvatska): 112, nebo 192.

Návrat do ČR se řídí českým semaforem, více info ZDE
•    Chorvatsko je nyní zařazeno do kategorie s nízkým rizikem nákazy COVID-19 (zelená barva)
Od 9.7.2021 dochází ke změně pravidel návratu do ČR. Všechny osoby vracející se ze zahraničí do ČR, s výjimkou dětí mladších 6 let, mají povinnost vyplnit příjezdový formulář. Potvrzení o jeho vyplnění předložit na vyžádání hraniční kontrole.
•    očkované osoby (s ukončeným očkováním + 14 dní) a osoby s prodělaným onemocněním COVID-19 v uplynulých 180 dnech, bez nutnosti testů, pouze s povinností vyplnit příjezdový formulář
•    děti do dovršení věku 6 let bez nutnosti testů a příjezdového formuláře,
• ostatní osoby s povinností testů -antigenní nebo PCR test do 5 dnů po návratu a vyplnit příjezdový formulář. Do doby výsledků testů není nutná samoizolace


Detaily opatření na webu  http://www.mzv.cz


Sdílet

Poslední aktuality

LYŽAŘSKÉ ZÁJEZDY V PRODEJI
Hledáme novou posilu do týmu!
Novinka v nabídce - Palmovka
Monte Lussari- Tarvisio- léto 2022
Lyžování v Itálii- aktualizace
Lyžování v Itálii- nová nařízení od 1.1.!