Severní Dalmácie - Vodice

Severní Dalmácie - Vodice

Severní Dalmácie - Vodice

Popis destinace

Vodice patří k nejatraktivnějším a nejvyhledávanějším letoviskům Dalmácie. Nachází se v malebné zátoce a leží cca 12 km severně od Šibeniku. Své jméno Vodice získala podle četných pramenů pitné vody v místě a okolí. Stará část města je tvořena malými kamennými náměstíčky a úzkými uličkami se spoustou obchůdků, taveren a stylových restaurací, které vytváří atmosféru města. Veselé a rušnější přes den a přitom čarovné při západu slunce. Letovisko může nabídnout příjemné promenády, ale i sportovní a kulturní vyžití. Lákavým cílem procházek je přístav, kde kotví řada jachet, výletních a rybářských lodí. Oblíbené je také tržiště s širokou nabídkou ovoce a zeleniny.

Vodice je také dobrým výchozím bodem k využití nabídky výletů do blízkého i vzdálenějšího okolí, např. 109 ostrovů a ostrůvků národního parku Kornati či vodopády na řece Krka. Podél pláže je možné dojít do malého přístavního městečka Tribunj. Společně s dlouhou přírodní oblázkovou pláží kombinovanou s kamennými moly vytváří toto kouzelné letovisko vynikající podmínky k rekreaci pro rodiny s dětmi. Moře je vhodné pro potápění a šnorchlování. V okolí města je nespočet malých i větších zátok, kde si každý může najít tu svou a být tak daleko od rušných pláží města.

Chystáte se na dovolenou k moři a hledáte místo kde to skutečně „žije“? Místo kde můžete odpočívat na krásných, čistých plážích u průzračného moře a které, současně nabízí četné sportovní a společenské vyžití? Pak pro vás bude dovolená v chorvatské VODICI skvělou volbou! Moře je zde mimořádně čisté s pozvolným vstupem do vody, což ocení především rodiny s dětmi.

Město s cca 5 tisíci stálých obyvatel, je díky zdejším vzrostlým palmám, které lemují nábřeží celého letoviska, právem nazýváno St.Tropez Jadranu.
Mladší klienty dozajista ohromí noční život, skvělá zábava na diskotékách, tanečních terasách a v nočních klubech. O letních večerech je na promenádě plno a kavárny i restaurace praskají ve švech. Sportovci budou nadšeni z množství aktivit a atrakcí, které zde mohou provozovat. Najdete zde také vyhlášený jachetní přístav s celoročním provozem, který získal mnohá ocenění za kvalitu svých služeb.
Ve Vodici to zkrátka žije! Ať už vyhledáváte aktivní, poznávací či odpočinkovou dovolenou, městečko VODICE, jedno z nejpůvabnějších v Severní Dalmácii, si jednoduše zamilujete.


Vzdálenost z Brna 815 km, z Prahy 980 km

Počasí

VODICE WEATHER

Výlety

Celodenní výlet lodí do NP Krka

Užijte si kouzlo Národního parku Krka v oblasti Skradinski Buk a ponořte se do nedotčené přírody a impozantních vodopádů. Projděte se po parku, odpočiňte si na čerstvém vzduchu a osvěžte se pěkným koupáním pod vodopádem. • Plavba lodí z přístavu Vodice do oblasti vodopádů Skradinský Buk

 • Welcome drink (ochutnávka místní rakije)

 • Prohlídka a degustace na farmě mušlí

 • Procházky všemi pěšími stezkami v NP Krka


Časový harmonogram výletu: 8.30 – 17.00 h

Cena: zdarma/dítě 0-6 let, 200,-Kn/dítě 7-18 let, 400,- Kn/ostatní (loď, vstupné); český výklad.Večerní statek Selo Roca


Rodinná farma s chovem vepříků, závodem na výrobu uzených masných výrobků, obchodem a restaurací s dalmatskou tavernou.

V návaznosti na dlouhou rodinnou tradici práce v cestovním ruchu se rozhodli majitelé postavit farmu pro přirozený chov prasat na vlastní půdě. Díky pracovitosti majitelů a zpětné vazby klientů neustále rozšiřují nabídku. Návštěvníci můžou tak ochutnat širokou škálu domácích produktů např. sušené masné výrobky dělané tradičním dalmatským způsobem, víno z místní vinice, fíky, drůbež. Tyto typické místní produkty můžete ochutnat v dalmatském prostředí olivového háje se zřídka viděnými a speciálně vyrobenými kamennými stoly. Součástí farmy je etno-muzeum, obchod a jako koruna všeho - konoba s krby. • Odjezd na statek Selo Roca (cca 15 km)

 • Prohlídka statku – chov prasat, malá biofarma, vinice, olivový háj, etno-muzeum, konoba

 • Typická večeře pod pergolou na dvoře statku (welcome drink – travarice nebo višňovice, polévka, hlavní chod: pršut, panenka, slanina, klobásy, sýry, salát, zapečené maso s fazolemi, domácí chléb z pece, dezert a sklenička vína


Časový harmonogram výletu: 18.45 – 22.00 h

Cena: zdarma/dítě 0-4 let, 120,-Kn/dítě 5-12 let, 240,- Kn/ostatní; český výklad.
Za delfíny do Pakoštane


Zaujměte své místo a můžeme zahájit náš dobrodružný výlet. V první části cesty získáte nejdůležitější informace o delfínech, zatímco se přesuneme kombíky do letoviska Pakoštane. V příštích 2–3 hodinách je naším jediným cílem najít delfíny. Plavíme se na malé lodi z Pakoštane okolo ostrovů Vrgada, Pašman a sádek pro chov ryb (orada, brancin, tuňák), kde žije několik rodin delfínů modrých. Když najdeme delfíny, strávíme s nimi nějaký čas pozorováním. Jsou-li delfíni dostatečně blízko lodi, můžete slyšet jejich dorozumívání. • Odjezd do letoviska Pakoštane

 • Plavba malou lodí za pozorováním delfínů včetně občerstevní

 • Návrat do Vodic


Časový harmonogram výletu: 8.45 – 13.00 h

Cena: 200,-Kn/dítě 0-6 let, 290,- Kn/ostatní (loď); český výklad.NP Kornati


Pro klienty organizujeme celodenní výlety do přírodní rezervace Telaščica a do národního parku Kornati. Vydáte se na plavbu mezi malebnými ostrovy, ostrůvky a útesy. Z lodi můžete obdivovat panenskou přírodu a také 80 metrů vysoké útesy Grpaščak na ostrově Dugi otok. V průběhu plavby vám kuchař připraví oběd. Po lahodném obědě zakotvíte v zátoce Telaščica, která patří k nejkrásnějším zákoutím Jadranu. Ze zátoky vede cesta ke slanému jezeru Mir, kde máte možnost se vykoupat nebo vyjít krátkou procházkou na útesy. Od moře vede cesta k místu, odkud je nádherný výhled na otevřené moře a na jihozápadní kornatské ostrovy. Po příjemně stráveném dni se vrátíte na riviéru, plni bohatých zážitků v podvečerních hodinách!!
 • Plavba lodí přes Murterské moře, celým NP Kornati na otevřené moře a zakotvení v přírodní rezervaci Telaščica

 • Welcome drink

 • Oběd – grilovaná ryba nebo kuřecí plátek , zelný salát, chléb, víno, minerálka

 • Návrat do Vodic


Časový harmonogram výletu: 8.30 – 17.30 h

Cena: zdarma/dítě 0-4 let, 200,-Kn/dítě 5-12 let, 400,- Kn/ostatní (loď, vstupné, oběd); český výklad.
Změna programu vyhrazena. Bližší informace obdržíte od delegáta na informační schůzce! Dovolujeme si upozornit, že ceny jsou orientační a budou upřesněny na místě.

HOTEL NIKOLA - Severní Dalmácie - Vodice

HOTEL NIKOLA

Autokarem | Vlastní
Polopenze
Další termíny od 7 115
VILA IVANA - Severní Dalmácie - Vodice

VILA IVANA

Autokarem | Vlastní
Bez stravování
Další termíny od 4 645