VENETO (Bibione) + FVG (Tarvisio)

VENETO (Bibione) + FVG (Tarvisio)

VENETO (Bibione) + FVG (Tarvisio)

Popis destinace

Nevíte kam letos na dovolenou? Jak si plnohodnotně užít zasloužený odpočinek - relaxovat na pláži a k tomu aktivní pohyb na horách? Zkuste kombinace Moře / Hory neboli Mare / Monti a zažijete dovolenou, na kterou se nezapomíná. Poloha obou míst doslova této kombinaci nahrává, protože cestou k moři projíždíte okolo krásných hor. Osobně vyzkoušeno- nejdříve relax, opalovačka na pláži a potom svěží horský vzduch a aktivní pohyb v nádherném prostředí hor aneb garance spokojené dovolené pro všechny členy rodiny či partu přátel.
Severoitalské regiony Friuli-Venezia Giulia a Veneto jsou právě pro pobyty tohoto typu tou ideální volbou!
V severní části Friuli – Venezia Giulia se rozkládají Julské Alpy a jižněji v kraji Veneto pak krásné a široké písečné pláže. Turisticky atraktivní je také těsné sousedství severní části regionu Friuli s Rakouskem a Slovinskem. Během jediného dne můžete např. projet na kole třemi různými zeměmi! A den poté "lehárko" na krásné písečné pláži, nebo navštívit věhlasná města jako Benátky (z Bibione 90 km), Udine (70 km), Terst (100 km) nebo Veronu (163 km).
V Bibione můžete podnikat výlety na kolech, lodní výlety, vydat se za nákupy do překrásných okolních měst nebo navštívit všudypřítomné vinice, či vinné sklepy v oblasti Prosecco nebo Collio. Nebo jen tak odpočívejte a relaxujte na písečné pláži, stavějte s dětmi hrady na největším pískovišti pod sluncem nebo navštivte nedaleký aquapark v Lignanu (12 km). Vašeho pejska můžete vzít s sebou! Bibione nabízí jedinečnou psí pláž Spiaggia di Pluto, kde jsou všichni pejsci srdečně vítáni.
Tarvisio známé spíše u lyžařských fanoušků leží coby kamenem dohodil od dálnice při návratu do republiky a na hranicích s Rakouskem a Slovinskem. Z Bibione to máte necelé 2 hodiny jízdy a 160 km a sami poznáte, že Tarvisio žije i v létě. Jen malou odbočkou z dálnice se totiž ocitnete v pravém italském městečku Tarvisio, které kromě vynikající italské gastronomie, krásného skiareálu s poutním vrcholkem Monte Lussari a bohatých možností ubytování nabízí v těsné blízkosti například tyto aktivity: cyklistiku (po úžasné cyklostezce Alpe Adria vedoucí až k moři po Grado), horskou turistiku, ferraty, koupání v nedalekém křišťálově čistém jezeře Lago Raibl s možností zapůjčení šlapadel, paddlebordů, kajaků, kanoí, lodiček, lehátek na slunění, dále návštěva nádherného jezera Lago Fusine, golfové hřiště v Tarvisiu, rafting v Bovci, lanové centrum v Sella Nevea, termální lázně ve Villachu, výjezd po nejvýše položené asfaltové cestě ve Slovinsku do výšky 2679m n.m. na horu Mangart, výšlap na kouzelné Monte Lussari.... zkrátka tady se nudit nebudete. 
Namixujte si zájezd dle libosti, umíme různé kombinace co do délky pobytu u moře i na horách. S naplánováním Vaší parádní dovolené Vám rádi pomůžeme a doporučíme dle osobních zkušeností.

Počasí

TARVISIO WEATHER

BIBIONE WEATHER

Další informace

Vzdálenost z ČR:
Brno- Tarvisio: 514 km
Praha- Tarvisio: 597 km

Brno- Bibione: 670 Km
Praha- Bibione: 760 km

Vzdálenost Moře / Hory:

Bibione- Tarvisio: 156 km