Lignano

Lignano

Lignano

Popis destinace

LIGNANO - patří k nejnavštěvovanějším letoviskům severní Itálie a na rozdíl od sousedního Bibione (kraj Veneto) spadá do regionu Friuli Venezia Giulia. Přednosti Lignana tvoří zejména malá vzdálenost z České republiky (670 km z Brna a 760 km z Prahy), množství atrakcí pro všechny věkové kategorie a dokonalý turistický servis po všech směrech. Pobřežní promenády lemují restaurace, kavárny, pizerie, obchody i luxusní butiky, zároveň však zde najdete i oázy klidu s vilkami a rezidencemi a elegantními hotely. Lignano je ideální místo pro dovolenou především pro vyznavače rušnějšího prostředí, pro milovníky pulsujícího života, ale také pro rodiny.

V Lignanu se nudit rozhodně nebudete a týden na poznávání bude málo. Celé letovisko a blízké okolí je totiž plné atrakcí a 8 km dlouhá pozvolná pláž je ideální pro hry s dětmi. Pláže jsou velmi dlouhé a rozdělené do neuvěřitelných 19 úseků. Lignano je zároveň ideálním výchozím bodem pro poznávání místní bohaté kultury a historie. Jen pár kilometrů do vnitrozemí naleznete malebná historická města římského původu Portogruaro, Concordia Sagittaria či Aquileia. O nabídce a atraktivitě Benátek či Terstu snad ani netřeba se zmiňovat.

Lignano je tvořeno ze tří středisek , a to:
1) Lignano Pineta – je plná borovicových parků a jedná se o rezidenční čtvrť. Silnice zde vedou ve spirále ven z centra Lignana. Najdete zde množství vilek, apartmánů a hotelů.

2) Lignano Sabbiadoro – pulzující turistické centrum s rušným denním i nočním životem. Sabbiadoro je umístěno na východním cípu poloostrova a obsahuje kromě butiků, obchodů, kaváren a restaurací také čtyři kilometry dlouhou promenádu. Na své si přijdou i děti, pro které je zde umístěna spousta atrakcí.

3) Lignano Riviera – klidnější část Lignana plná zeleně a klidu. Sice zda najdete plnou turistickou vybavenost, ale pokud máte rádi rušný noční život, budete si muset popojít do centra města vzdáleného cca  6 km. Najdete zde více kempů a méně hotelů.

Chloubou Lignana je velký aquapark a hned vedle něj zábavný park Gulliverlandia. Pokud máte malé děti, tak nezapomeňte vyzkoušet dětský Parco Junior. S dětmi v jakémkoli věku si užijete také v Lunaparku. Spíše pro dospělé jsou zde mořské lázně, či letní divadlo nebo golfový klub s 18 ti jamkovým prestižním hřištěm. Za návštěvu stojí také krásné Zoo, tenisové kurty či přístav pro jachty s kapacitou 7000 lodí. Každé pondělí se zde pořádají klasické italské trhy, kde nemusíte jít přímo nakupovat, jako si jen užít tu atmosféru.
Vzdálenost z Brna 650 km, z Prahy 760 km

Počasí

LIGNANO SABBIADORO WEATHER

VILLA CARLOTTA - Lignano

VILLA CARLOTTA

Autokarem | Vlastní
Bez stravování
Další termíny od 7 990