Paganella

Paganella

Paganella

Popis destinace

Jedno z nejprogresivněji se rozvíjejících středisek italských Dolomit!
Městečka Andalo, Molveno, Cavedago a Fai della Paganella jsou ideálními destinacemi pro Vaši zimní dovolenou v údolí Valle dell‘Adige. Od prosince do dubna nabízí tato oblast Brentských Dolomitů lyžování na perfektně upravených pistách všech obtížností. Vyhledávané jsou i běžecké tratě, na kterých se každý rok pořádá 24 hodinový maratón. V Andalu lze navštívit vodní a relaxační centrum s bazénem AcquaIN a zimní stadion s kluzištěm. Velice citlivé propojení přírody a všech technických vymožeností pro lyžaře umožnilo vyhlášení Národního parku Adamelo-Brenta, který Vás uchvátí svými jezery, lesy i majestátními vrcholy. Lyžaři, kteří se nespokojí pouze se skipasem pro oblast Paganella, mohou využít rozšířené varianty Skirama a Superskirama. Samozřejmostí je precizně fungující skibus na trase: Andalo – Molveno – Cavedago - Fai della Paganella, pro držitele skipasu zahrnutého v ceně. Pohodlnou cestu z ČR zaručuje takřka minimální vzdálenosti Paganelly od brennerské dálnice, pouhých 20 km do Andala.

Lyžařské středisko s 50 km sjezdových tratí leží v srdci Brentských Dolomit nedaleko Trenta. Paganella není velká rozlohou, ale díky dokonale upraveným sjezdovkám, téměř 100 % zasněžováním a moderními lanovkami, má rozhodně co nabídnout. Důkazem je i norská reprezentace, která zde trénuje sjezdové lyžování. Několik zábavních parků pro děti i noční lyžování dělá z Paganelly středisko vhodné pro všechny věkové kategorie. Vyhlášený snowpark Dosson nadchne všechny milovníky snowboardu i freeridery na lyžích. Po dni stráveném na lyžím si běžte odpočinout do wellness centra v Andalu.

Podmínky lyžařského střediska Paganella: 
- Povinná helma při lyžování pro děti do 18 let
- V případě nepříznivého počasí nebude skipas proplacen
- V případě ztráty skipasu je na středisku, jestli vydá skipas nový
- Případný poplatek je € + nová kauce €
- Skipasy jsou nepřenosné
- Foto na skipas není potřeba
- Vratná kauce za skipas je €
- Dětský skipas FREE (pro dětinarozené po 30.4.2015)- je zdarma pouze za doprovodu 1 dospělé lyžující osoby (rodič prezentující si OP neb pasem), skipas free musí mít stejnou délku i platnost skipasu. 1 platící +1 skipas free
Všichni lyžaři jsou povinni mít zakoupeno pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou třetí osobě (když někomu dalšímu způsobíte škodu na zdraví nebo majetku). Podle nového pravidla každý, kdo si zakoupí skipas, v okamžiku nákupu přijme pravidla platná v Itálii. Pokud tedy způsobíte někomu škodu a nebudete pojištění, tak jste osobně zodpovědní za náhradu (proplacení) škody.

Aktivity ve středisku:
Noční lyžování v úterý a pátek lanovka Andalo-Doss Pela (až do stanice Dosson) večer od --- do ----s možností sjezdu po sjezdovce Cacciatori 1
Snowpark v Paganelle je dostupný lanovkou Andalo - Doss Pela, rozděleno do dvou částí EASY s malým zábavním svahem pro děti a EXPERT se skoky, třemi raily a pyramidovým boxem.
Noční skialpinismus na stezce TRE-TRE začínající od Santel Fai a končící v Sellettě, na stezce Rocca-Dosso Larici - od Santel Parking ve Fai della Paganella je povolen skialpinismus pouze v pondělí a čtvrtek večer, od kdy vleky zavírají do 21.00 hodin a není povoleno přecházet na jiné sjezdovky. Stezka Olympionika I začíná v Andalu až k chatě Dosson - skialpinismus povolen pouze v pondělí a ve čtvrtek večer od 19.30 do 22.30 při večerním lyžování. Svah Olympionika I není osvětlen a skialpinismus na svahu Cacciatori je zakázán.
Běžkování na trati Chiuso otevřena každý den od 8.00 do 17.00 hodin a je k dispozici vybrat si obtížnost trasy. Zelená trasa - velmi snadná (0,5km), modrá trasa - jednoduchá (2,5 km), červená sjezdovka se střední náročností (3,8 km) a pro experty je zde náročná černá sjezdovka (5,5 km).
Dětský park Dosson se nachází na mezizastávce lanovky Andalo - Doss Pelà s venkovním areálem i vnitřním vyhrazeným prostorem pro hry a služby miniklubu. Dětský Gaggia Park a Bibliogloo je dostupný lanovkou Andalo/Laghet - Prati di Gaggia s knihovnou v iglú a kreativními dílnami. Možnost klouzaček na nafukovacích kruzích. Dětský miniklub Roccia v Andalo Life nabízí ve dvou místnostech zábavu pro celou rodinu s originálními návrhy a aktivitami pro děti všech věkových kategorií.
Lyžařské školy jsou s připraveny učit dospělé i děti. Přímo v centru Andala se nachází lyžařské školy Laghet a Rindole. V horách škola Rolly Marchi ve Fai della PaganellaV Paganelle jsou lyžařské školy připraveny naučit děti i dospělé. Školy se nacházejí v oblasti Rolly Marchi - Fai della Paganella, Laghet - Andalo, Rindole - Andalo, Eskimo - Andalo.
Bruslení v Andalu i s půjčovnou pro celé rodiny, nabízí také lekce bruslení pro děti na ledové ploše o rozměru 60x28 m.

Počasí

FAI DELLA PAGANELLA WEATHER

Technické parametry

Umělé zasněžování: 89% lyžařských tratí;
Celková délka sjezdových tratí v km: 41;
Počty sjezdových tratí v km dle náročností: 8 modrých, 30 červených, 3 černých;
Počet sjezdových tratí v ks: 25;
Počty sjezdových tratí v ks dle náročností: 10 modrých, 14 červených, 1 černá;
Nadmořská výška střediska: 1 030- 2 125 m.n.m.;
Počet běžkařských tratí v km: 15;
Počet přepravních zařízení v ks: 18;
Druhy a rozlišení přepravních zařízení v ks: 3 kabinka, 12 sedaček, 3 lyžařský vlek;
Přepravní kapacita: 27 000 os./hod.;
Lyžařské převýšení v m: 1 097;
Další služby: 2x snowpark, pojízdné koberce pro děti, lyžařská škola, půjčovna lyží, vodní a relaxační centrum AcquaIN (v Andalu), kluziště, skibus

Další informace

Místní vzdálenosti:
Molveno – dálnice: 24,5 km;
Molveno – Andalo: 4,5 km;
Molveno – Cavedago: 9,5 km;
Cavedago - Andalo: 5 km;
Fai della Paganella – Andalo: 6,5 km.