Piancavallo

Piancavallo

Piancavallo

Popis destinace

Piancavallo je menší oblíbené lyžařské středisko, které dobře vystihuje slogan SNOW&FUN- kde se snoubí pestrá nabídka sjezdovek všech obtížností s bohatým polyžařském vyžitím. Z jedné strany je středisko obklopeno masívem Monte Cavallo a z druhé strany nabízí unikátní výhled na Jaderské moře. Tato nejjižněji položená lyžařská oblast Friuli Skiregionu překvapuje špičkovým parkem pro snowboarding a freestyle, ve kterém se koná řada prestižních mezinárodních závodů. Po lyžování o zábavu není nouze, můžete vyzkoušet krytý bruslařský areál*, parta přátel si po domluvě může zahrát míčové sporty v zánovní tělocvičně* opravdu gigantických rozměrů, kterou by Piancavallu mohlo závidět nejedno velkoměsto. Adrenalin můžete doplnit na moderní skibobové dráze (Alpine Coaster) nebo se povozit ve psím spřežení či magický sjezd s loučemi. Nezanedbatelná je i nabídka pro milovníky bílé stopy, pro které je k dispozici 26 km upravených běžkařský tras. Pro rodiny s dětmi je v blízkosti hotelu Antares, Casy Stella Montis a hotelu 1301 INN vybudovaný zábavný park Nevelandia se spoustou moderních atrakcí- nafukovadla, sáňkařská dráha a další. Kredit střediska, které se v minulosti řadilo mezi průkopníky umělého vysněžování, podtrhuje slušná nabídka hotelového ubytování v pěším dosahu sjezdovek, v oblíbených zkrácených kombinacích počtu nocí a skipasu a to ve výtečném poměru kvalita nabízených služeb versus lákavá cena. Středisko je maximálně vhodné pro rodiny s dětmi, lyžařské výcviky a tréninky lyžařských klubů (po dohodě zajistíme rezervaci sjezdovky na tréninky a mimořádně výhodné cenové podmínky). I v tomto středisku všechny děti narozené v roce 2017 a mladší lyžují zcela zdarma.


Zajímá Vás o středisku více? Podívejte se na nové video
a pojeďte s námi!

Počasí

PIANCAVALLO WEATHER

Technické parametry

Umělé zasněžování: 100% lyžařských tratí
Celková délka sjezdových tratí v km: 25
Počty sjezdových tratí v km dle náročností: 6 modrých,17 červených, 2 černých
Počet sjezdových tratí v ks: 18
Počty sjezdových tratí v ks dle náročností: 11 červených, 1 černá, 6 zelených
Nadmořská výška střediska: 1 245- 1 865 m.n.m.
Počet běžkařských tratí v km: 25 (1,5 km osvětlený okruh)
Počet přepravních zařízení v ks: 11
Druhy a rozlišení přepravních zařízení v ks: 6 sedaček, 1 lyžařský vlek, 4 pojizdné koberce
Nejdelší sjezdovka / v km: Nazionale / 3,6
Lyžařské převýšení v m: 620
Další služby: fun park pro snowpark/freestyle, cvičné plácky pro výuku, bobová dráha Alpine coaster, sáňkařská dráha, Nevelandia 1 a 2, lyžařská škola, půjčovny lyžařského a snowboardového vybavení, psí spřežení, tělocvična (míčové sporty), bruslení, organizovaný výstup na sněžnicích a nocleh ve vesnici Igloo (1650 m.n.m.)
Fun park: komponovaný na slunečném místě ve 2 částech: 1. sekce- zábavná, rails, box. 2. sekce- věnovaná expertům, náročnější skoky atd. Park je vybavený ozvučením v síle 8 000 watt. Novinkou je tzv. „wood park“ situovaný mezi stromy, strukturovaný ze dřeva- otevřený nejen pro snowboardisty, ale i lyžaře. Více na www.funkparkpiancavallo.com.
Pipe: ne,
Boardercross: ne,
Rail: 4,
Box: 13,
Kicker: 9 (5 x 0-4 m), (2 x 4,50-8 m), (2 x nad 8 m),

Další informace

Doporučená trasa z Brna: Brno - Mikulov CZ/A - Vídeň - Graz - Klagenfurt - Villach - Arnoldstein A/I - Tarvisio - dálniční sjezd Osoppo/Gemona - Spilimbergo - Aviano - Piancavallo
Doporučená trasa z Prahy: Plzeň - Rozvadov - Regensburg - Mnichov - Salzburg - Villach - Arnoldstein A/I- Tarvisio - dálniční sjezd Osoppo/Gemona - Spilimbergo - Aviano - Piancavallo nebo Ćeské Budějovice - Dolní Dvořiště - Linz - Salzburg - - Villach - Arnoldstein A/I- Tarvisio - dálniční sjezd Osoppo/Gemona - Spilimbergo - Aviano - Pincavallo


Místní vzdálenosti:
Piancavallo – dálnice: 83 km
Piancavallo – Forni di Sopra: 104 km
Piancavallo – Ravascletto: 115 km
Piancavallo – Sella Nevea: 123 km
Piancavallo – Tarvisio: 140 km


Vzdálenost z ČR:
Piancavallo- Brno: 656 km
Piancavallo- Praha: 740 km