Ostrov Rhodos

Ostrov Rhodos

Ostrov Rhodos

Popis destinace

Rhodos
Ostrov růží – tak zní překlad názvu ostrova Rhodos, který je největším ostrovem v souostroví Dodekanessos (v překladu Dvanáctiostroví) a zároveň čtvrtým největším z řeckých ostrovů. Je místem, kde se Středozemní moře setkává s mořem Egejským, přinášejícím na západní část ostrova i v letních horkých dnech velmi příjemný, osvěžující mořský vánek.
Rhodos patří k nejkrásnějším a nejpůsobivějším ostrovům Řecka. Dlouhé a horké letní dny (až 300 slunečných dní v roce), teplé moře a spousta nádherných romantických pláží z něj dělají ráj pro všechny. Návštěvníky uchvátí nejen záplava vůní a barev, ale také průzračnost moře a tajemná zákoutí historického města. I milovníci rušného nočního života, kultury a zábavy určitě nebudou ochuzeni. Není místo, kde byste nenašli restauraci či typickou řeckou tavernu s výbornými místními specialitami.

Rhodos je také ideálním výchozím místem, odkud můžete podnikat různé výlety na sousední řecké ostrovy nebo se zajet podívat do Turecka.

Město Rhodos leží v severním výběžku ostrova a je lemován převážně oblázkovými nebo písčitými plážemi. Je to rušné přístavní město s bohatou historií. Město Rhodos, založené kolem roku 400 před n. l., bylo vystavěno podle plánů antického architekta Hippodama a je dodnes považováno za jedno z nejvýstavnějších měst. Jeho dominantou jsou středověké hradby Starého města s impozantní budovou paláce Velmistrů. Malebné křivolaké uličky lákají turisty k prohlídce obchůdků s kořením a suvenýry nebo k příjemnému posezení v typických řeckých tavernách a kavárničkách. Staré město je natolik působivé, že zde bylo natočeno několik historických filmů a je právem zařazeno na seznam světového a kulturního dědictví UNESCO. Na druhou stranu je Rhodos moderní pulsující město, kde je řada bank, bankomatů, půjčoven automobilů, motocyklů atd.
Transfer z/na letiště: cca 16 km

Kalithea, původně termální lázně, kde se léčili již staří Řekové, dnes klidné turistické letovisko s řadou nádherných luxusních hotelů. Kalithea leží stranou od velkých turistických center, na druhou stranu však v jejich blízkosti. Na jednu stranu od Kaliteii je město Rhodos - cca 10 km a na druhé straně navazuje na rušné letovisko Faliraki. Nabízí množství restaurací, barů a taveren. Letovisko leží blízko menších písčitých zátok s řadou palem i skalnatých zálivů, pláže jsou písčité s pozvolným vstupem do moře a možností šnorchlování.
Transfer z/na letiště: cca 20 km

Faliraki je jedno z nejživějších letovisek na ostrově, nachází na severovýchodním pobřeží a nabízí návštěvníkům dlouhou písečnou pláž s pozvolným vstupem do moře a s možností nejrůznějších vodních sportů. Faliraki je proslavené především svým nočním životem. S více jak 80 bary a nočními kluby je toto letovisko hotovým rájem pro mladé lidi, kteří se chtějí o dovolené bavit. Na okraji letoviska však naleznete klidná místa, které jsou ideálním místem pro strávení rodinné dovolené. Děti mohou navštívit zábavní park a na okraji letoviska také aquapark, jeden z největších v Řecku. Mezi Faliraki a hlavním městem i ostatními letovisky je po celou sezónu pravidelné autobusové spojení.
Transfer z/na letiště: cca 16 km

Kolymbia je menší poklidné letovisko východního pobřeží, jižně od Faliraki a v polovině cesty mezi městem Rhodos a pohádkovým městem Lindos. Největším lákadlem letoviska je dlouhá eukalyptová alej a krásné oblázkovo-písečné pláže, které se pyšní modrou vlajkou za čistotu a krásu. Na plážích jsou možnosti vodních sportů a zábavy. V okolí letoviska jsou různé turistické stezky, které jsou ideální k toulkám po dlouhém členitém pobřeží s ukrytými plážemi. V centru nechybí restaurace, taverny, kavárny, bary, obchody s potravinami a suvenýry.
Transfer z/na letiště: cca 35 km

Stegna, je menší letovisko s krásnými plážemi leží na východním pobřeží ostrova a nabízí klidnou romantickou dovolenou. Centrem Stegny je malý přístav s 800 m dlouhou oblázkovo-písečnou pláží vhodnou pro vodní a plážové sporty. Je zde několik tradičních taveren, restaurací, barů a obchůdků. V okolí letoviska se dají najít také malé pláže poskytující dostatek soukromí. Městečko Archangelos je vzdáleno cca 3 km a hlavní město Rhodos zhruba 30 km. Autobus do města Rhodos jezdí 1x denně. Z městečka Archangelos je možné se dopravit místní dopravou také do Lindosu.
Transfer z/na letiště: cca 33 km

Počasí

RHODOS WEATHER

HOTEL VIRGINIA FAMILY RESORT - Ostrov Rhodos

HOTEL VIRGINIA FAMILY RESORT

Letecky
All-inclusive
Další termíny od 18 990
APARTMÁNY STEGNA STAR - Ostrov Rhodos

APARTMÁNY STEGNA STAR

Letecky
Bez stravování
Další termíny od 12 890