Krvavec - hory v létě

Krvavec - hory v létě

Krvavec - hory v létě

Popis destinace

Krvavec je atraktivní slovinské horské středisko, které je součástí nejvýchodnější strany Alp - Kamnicko-Savinjské Alpy. Těm dominuje nejvyšší hora Grintovec (2 588 mnm).

Kromě lyžařské dovolené je Krvavec ideální volbou k aktivnímu odpočinku od jara do podzimu. V zimě je vyhledávaným místem lyžařů a snowboardistů. V létě je lokalita oblíbeným místem především mezi příznivci pěší turistiky a cyklistiky, jimž nabízí krásy své specifické horské přírody. Na své si zde přijdou všechny věkové kategorie, příznivci rodinné i aktivní dovolené.

Krvavec má strategickou polohu, nachází se pouhých 40 km od Ljubljany, 8 km od Brniku a 35 km od nádherného jezera Bled. V neposlední řadě leží optimálních 500 km z Moravy.

Velkým lákadlem je zdejší mimořádně dobře vybavený Dobrodružný letní park  s mnoha aktivitami jako: lezecká stěna, slack-line, letní tubing, frisbee-golf, lukostřelba, lanové centrum a trampolíny, horské káry, divoký sjezd na koloběžkách a sjezdy na horských kolech ve speciálně upravených korytech.  Vyhlášený je také Bike park na Krvavci, který se díky 27 km upravených tras řadí mezi největší ve Slovinsku.

Krvavec je zkrátka ideální volbou pro vaši dovolenou a to především díky čerstvému horskému vzduchu, dechberoucím výhledům, skvělým místním kulinářským specialitám, vzácným horským bylinám a v neposlední řadě dobře udržovaným turistickým trasám a cyklotrasám.

Počasí

KAMNIK WEATHER

Další informace

Místní vzdálenosti
Ambrož pod Krvavcem (skiareál) – dálnice (Villach): 18 km
Ambrož pod Krvavcem – dálnice (Graz): 49 km
Ambrož pod Krvavcem – Cerklje na Gorenjskem (městečko): 2 km
Ambrož pod Krvavcem – Adergas: 5,3 km
Ambrož pod Krvavcem – Šenturška Gora: 4,5 km
Ambrož pod Krvavcem – Preddvor: 12 km
Ambrož pod Krvavcem – Ljubljana: 28 km
Ambrož pod Krvavcem – Bled: 35 km