destinace
doprava
strava
Termíny
O zájezdu
O destinaci
Ceny

Filtr

Obecné informace

NÁSTUP NA UBYTOVÁNÍ: sobota od 14 h.

Poloha

Vkusně zařízený apartmánový dům umístěn v klidné zóně vilek přibližně 500 m od moře, nad hotely Olympia a Imperial. Do centra městečka, vzdáleného cca 900 m, se dostanete příjemnou procházkou po pobřežní promenádě. Vhodné pro klienty hledající kvalitní ubytování v klidné části jinak velice živého letoviska.

Vybavenost kapacity

Parkování u domu, gril, Wi-Fi. Bohatá nabídka společenského i sportovního vyžití.

Popis ubytování

BILO 2 - jedna místnost se dvěma lůžky, oddělený kuchyňský kout s lednicí, vlastní sociální příslušenství, TV, terasa, přízemí.

BILO 2+2 - jedna ložnice pro 2 osoby, obývací pokoj s rozkládací pohovkou a kuchyňským koutem s lednicí, vlastní sociální příslušenství, TV, balkon, I. patro.

TRILO 4+1 - dvě samostatné ložnice pro 2 osoby, obývací pokoj s pohovkou a kuchyňským koutem s lednicí, vlastní sociální příslušenství, TV, balkon, I. patro.

Stravování

Vlastní

Možnost dokoupení polopenze nebo pouze večeří v nedaleké restauraci hotelu Nikola. Snídaně formou bufetu, večeře – polévka, (výběr ze 3 hlavních jídel) salátový bufet, dezert či ovoce, nápoje za poplatek. V sobotu večeře formou jednotného menu.

Popis destinace

Chorvatsko ležící na Balkáně má rozlohu 56 542 kilometrů čtverečných a kromě pevniny se rozkládá i na 120 ostrovech. Žije v něm 4,5 miliónu lidí. Více čtyři pětiny z nich jsou Chorvaté, zbytek Srbové a Bosňáci, devadesát procent z nich jsou katolíci. Hlavním městem je skoro miliónový Záhřeb. Na jihozápadě Chorvatsko omývá Jaderské moře.

Země má tvar oblouku do kterého je z východu vklíněna Bosna a Hercegovina a který se táhne od Dunaje na severovýchodě přes Istrijský poloostrov na západě, po úzký pruh území sahajícího až k Boce Kotorské. Na západě sousedí Chorvatsko se Slovinskem, na severu s Maďarskem a na severovýchodě se Srbskem, na jihovýchodě pak s Černou Horou. Dubrovník je od zbytku Chorvatska oddělen územím, které poskytuje Bosně a Hercegovině přístup k moři.
Země má středomořské podnebí s mírnými zimami a dlouhým a teplým létem s malým počtem srážek . Před chladným vnitrozemským vzduchem chrání pobřeží řetěz hor Dinárského kras. Nížiny se pak nacházejí u hranic s Maďarskem.

Turistika
Turistika patří k důležitým zdrojům příjmů Chorvatska. Oblíbená Makarská riviéra leží přímo na Jadranské magistrále. Kromě proslulých pláží, především 1,5 km dlouhé Donja Luka, se zde nachází i lázně, v ústavu Biokovka se léčí choroby dýchacích cest, pohybového ústrojí, degenerativní onemocnění.

Dubrovník
Turisticky zajímavý je také pitoreskní středověký Dubrovník, který je zapsán i na seznam světového dědictví UNESCO. Na něm je i Diokleciánův palác ve Splitu, který leží v Dalmácii, a katedrála sv. Jakuba v nedalekém Šibeniku.

Hvar
Ostrov Hvar se pyšní titulem nejslunečnější chorvatské destinace. Délka slunečního svitu zde dosahuje prý až 3 000 hodin ročně. K návštěvě tam láká i Starigradské polje, oblast, kde se dochovaly políčka oddělaná zídkami a cestami, které vybudovali řečtí kolonizátoři. Je zařazeno mezo památky UNESCO.

Brač
Mezi turistické perly patří ostrov Brač, který má jednu z nejkrásnějších pláží Jadranu - Zlatni rat, a ostrov Korčula, kde se nachází unikátní nedotčené zálivy a zátočiny. Pelješacký průliv oceňují milovníci windsurfingu, kteří zde mají výhodné přírodní podmínky.
Na ostrůvku leží i malebné středověké městečko Trogir, které je také na seznamu dědictví UNESCO.

Istrie
V Istrii láká Pula, kde se nachází mnoho antických památek, od Amfiteatru podobného Koloseu až po Triumfální oblouk rodiny Sergiů a několik antických chrámů. Dalším zajímavým istrijským městem je Poreč, kde se nachází byzantinský komplex Eufraziovy baziliky, vybudovaný v VI. století, který je také zapsáno dos eznamu světového kulturního dědictví. Poutní místo Medjugorje zase navštěvují křesťané z celého světa.

Parky
Chorvatsko má osm národních parků. Nejznámějším jsou Plitvická jezera, dějiště známých filmů o Vinnetouovi. Jezera jsou propojena vodopády, z nichž nejkrásnější jsou Sastavci, vysoké 49 m. Nejvyšší vodopád na řece Plitvici je měří 76 metrů. Řeka pak teče kaňonem.
Dalšími parky jsou Brijuni, Kornati, Krka, Mljet, Paklenica, Risnjak a Severní Velebit.

Zdroj: www.chorvatsko.cz, Wikipedia, Rozpad Jugoslávie

Cena zahrnuje

  • ubytování 7 nocí/os.
  • pobytovou taxu
  • parkování
  • internet
  • spotřebu energie, vody
  • služby stálého delegáta
  • pojištění proti úpadku a insolvenci CK

 


Příplatky

polopenze 3 090 Kč/os., večeře 1890 Kč/os., cestovní pojištění Uniqa

FAKULTATIVNÍ PŘÍPLATKY HRAZENÉ NA MÍSTĚ: menší pes 4€/noc (po potvrzení CK).


TEST RATING