PENZION ORTIS

od 5 453
doprava Vlastní
strava Polopenze
Lyžařský areál nad 500 m
FIRST MOMENT:
Polopenze
Internet
Libovolný nástupní den a délka pobytu
Povolena malá domácí zvířata
Platba kartou
Televize
Pračka
Novinka

 • Novinka v nabídce s ověřeným majitelem

 • Mimořádný přístup a rodinná atmosféra

 • Ski-tranzit ke sjezdovce

 • Absolutní klid a nádherný výhled

 • Zaváděcí a nejlepší cena na trhu
Aktuální podmínky pro vstup do destinace zde  
Termíny
O zájezdu
O destinaci
Ceny

Filtr

Obecné informace

Právě zrekonstruovaný, stylový a útulně zařízený rodinný penzion situovaný ve vesničce Paluzza. Majitel Silvio Ortis se svojí rodinnou původně provozoval penzion Baita da Rico na Zoncolanu. Životní okolnosti jej přivedly do rodného domova v Paluzze, který zrekonstruoval na velmi stylovou Casu Ortis (budete se cítit skutečně jako u Ortisů doma=Casa). Dům tvoří přízemí, kde je bar a restaurace s krbem jen pro ubytované hosty. O patro výš (přístup je venkovním schodištěm) se nachází 4 pokoje a 2 sociální zařízení. Majitel provozuje pro své hosty ski-tranzit ke sjezdovce na Zoncolan: v ceně 1x tranzit tam a 1x zpět.

Poloha

Paluzza, skiareál Zoncolan/Ravascletto – 14 km, skiareál Ravascletto – 12 km, centrum Paluzzy – 1 km

Vybavenost kapacity

Stylová restaurace s TV a krbem, bar, úschovna lyží, vyhrazené parkování, prostorná zahrada, internet WI-FI (CK negarantuje kvalitu a rychlost přenesených dat)

Popis ubytování

Pokoje pro 1 a 4 os. – k dispozici kapacita až pro 12 osob ve 4 pokojích a 2x sociální zařízení: 1 x pokoj pro 1 či 2 os., 1x pokoj pro 3+1 osoby – 1 společné sociální zařízení na chodbě s pračkou, dále 1x pokoj pro 2+1 osoby s terasou a 1x pokoj pro 3 osoby a společné nové společné sociální zařízení na chodbě

Vybavenost pokojů:
TV sat., malá lednice, internet Wi-Fi

Stravování

Snídaně – servírovaná včetně nápojů (s výběrem ze sladkých nebo slaných pokrmů)
Večeře – servírovaná s výběrem z 2 menu: předkrm a hlavní jídlo s přílohou, nápoje za poplatek

Popis destinace

Ravascletto se Zoncolanem patří k nejpříjemnějším lyžařským překvapením nejen regionu Friuli Venezia Giulia, ale i celé Itálie. Ačkoliv si Monte Zoncolan každým rokem nachází stále více příznivců, stále stojí stranou hlavního náporu masové turistiky. Od pondělí do pátku neexistují fronty a východně orientované svahy všech náročností umožňují celodenní lyžování na prosluněných a perfektně upravených bezpečných tratích. Nezávislost na rozmarech počasí zajišťuje dokonalý systém 100% umělého zasněžování. Dlouholeté praxe a zkušenosti místních říkají, že lyžařská sezóna na Zoncolanu nekončí dříve než na konci března či začátkem dubna. Před několika lety v sezóně 2007/2008 nahradila starou lanovku supermoderní 100 místná kabina Funifor, která vás komfortně a rychle vynese z Ravascletta až na Monte Zoncolan s převýšením bezmála 900 m. Ze samého vrcholu pak do údolí doslova padá unikátní 4,5 km dlouhá panoramatická sjezdovka Lavet. Komplexnost střediska jen podtrhuje kvalitní freestylová arena se 2 oddělenými sekcemi pro skoky, boardercross a skicross. O tom, že je středisko maximálně vhodné pro rodiny s dětmi i začátečníky svědčí přítomnost hned několika pojizdných koberečků. Některé z nich jsou kryté, a tak i za nepřízně počasí se děti zabaví jízdou v tunelu.

Polyžařský čas lze aktivně strávit v nedalekých lázních Arta Terme (se skipasem vstup se slevou ve všední dny - 15% o víkendu - 10%) nebo v bazénu a wellness centru v hotelu la Perla (vstup 12 €/ dospělá osoba nebo 6 € / dítě) v Ravasclettu. Další atrakcí může být bobování na osvětlené dráze u hotelu Sportur. Pro skialpinisty existují organizované výšlapy na skialpech či sněžnicích, pro samostatné skialpinisty je volný přístup na sjezdovku ve čtvrtek večer z Ravascletta na Zoncolan, je potřeba se zaregistrovat v baru Seggiovia. Vysoký kredit střediska doplňuje dostatečná nabídka kapacit v pěší dostupnosti od sjezdovek, možnost volby libovolně zkrácených pobytů a na Itálii i dostupná vzdálenost z České republiky. Ravascletto se Zoncolanem je ideální volbou pro rodiny s dětmi, pro skupiny, ale i pro lyžaře, kterým postačí jen několik, ale špičkových sjezdovek a to vše za velmi atraktivních finančních podmínek.

Upozorňujeme, že ve městě Ravascletto byla zavedená pobytová taxa 0,90 - 1,20 €/noc/osoba od 12 let. Jedná se o povinný příplatek pro každou osobu od 12 let, který je většinou hrazen na místě v ubytování (v tuto chvíli platí jen pro ubytovací kapacity v Ravasclettu nikoliv v Comeglians, Zoncolan, Sutrio, Paluzza...).

VÝHODY STŘEDISKA:

 • všechny děti do 7 let (narozené 2014 a mladší) lyžují zcela ZDARMA!
 • kategorie junior 2013 -2007 za velmi výhodné podmínky!
 • výborná dostupnost střediska- jen 29 km mimo dálnici a 6,5 h autem z Brna!
 • zkrácené pobyty ušité na míru za velmi přijatelné podmínky!
 • drtivá většina ubytovacích kapacit v pěší dostupnosti od sjezdovek
 • hotel Enzo Moro aneb lepší polohu komfortního ubytování široko daleko nenajdete
 • adrenalinová sjezdovka Lavet o parádní délce 4,5 km
 • pravá nefalšovaná horská atmosféra místních lokálů, výborná kuchyně a všudypřítomná srdečnost místních obyvatel
 • komplexnost, různorodost terénů a přehlednost střediska aneb neztrácíte čas dlouhými přejezdy
 • špičková kvalita moderních přepravních zařízení
 • neexistence front od pondělí do pátku

Technické parametry

Umělé zasněžování: 100 % lyžařských tratí
Celková délka sjezdových tratí v km: 28
Počet sjezdových tratí v ks: 16
Počty sjezdových tratí v ks dle náročností: 3 modré, 7 červených, 2 černé, 4 zelené
Počet běžkařských tratí v km: 2,5
Počet přepravních zařízení v ks: 12
Druhy a rozlišení přepravních zařízení v ks: 1 kabina „100“ osob, 5 sedaček, 1 lyžařský vlek, 5 pojizdných koberců (2 kryté)
Nejdelší sjezdovka / v km: Lavet- Canalone / 4,5
Lyžařské převýšení v m: 1100
Další služby: snowpark, cvičný plácek pro výuku, lyžařská škola, půjčovny lyžařského a snowboardového vybavení, sáňkařská dráha, wellness, fitness

Další informace

Místní vzdálenosti
Ravascletto – dálnice: 29 km
Ravascletto – Monte Zoncolan: 20 km
Ravascletto – Sappada: 30 km
Ravascletto – Tarvisio: 84 km
Ravascletto – Sella Nevea: 103 km
Ravascletto – Piancavallo: 115 km

Vzdálenost z ČR:
Brno- Ravascletto: 598 km
Praha- Ravascletto: 670 km

Ochutnávka
Ravascletta / Zoncolanu zde
Skipas


Cena zahrnuje

na osobu:
» Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji na 3, 4, 5, 6 či 7 nocí dle ceníku
» Skipas Friuli Skiregion na 3, 4, 5 nebo 6 dní
» Polopenze (stejný počet jako nocí)
» Ložní a koupelnové prádlo
» 1x denně skitranzit ke sjezdovce a zpět (stejný počet jako dní skipasu)


Příplatky

» Jednolůžkový pokoj: 350 Kč/noc
» Pojištění/ nepovinné: v ceně zájezdu není zahrnuto žádné cestovní pojištění. Pro Váš klid a pohodlí doporučujeme využít naším prostřednictvím nabídky pojišťovny Uniqa. Nabízíme tyto 2 druhy pojištění:
1. K5 za 38 Kč/os./den
2. K5S za 41 Kč/os./den


Dovolujeme si upozornit na možnost zavedení pobytové taxy, která není zahrnuta v ceně zájezdu. V době přípravy této nabídky dosud nebyla stanovena, nicméně o jejím zavedení se spekuluje. V případě zavedení povinné pobytové taxy vás budeme informovat prostřednictvím www.forline.cz  a www.ravascletto.cz a následně v odjezdových pokynech před cestou. Její výše se zpravidla pohybuje okolo 1-1,50 €/os./den a je splatná v hotovosti na místě přímo ubytovateli. Děkujeme za pochopení.


Sleva

Slevy pro 3. a 4. lůžko:
» Děti od 0 do 3,99 let: zdarma
» Děti od 4 do 7,99 let: 600 Kč/noc 
Slevy pro přistýlku (u pokoje 2+1 a 3+1):
» Osoba od 12 let: 150 Kč/noc

TEST RATING