Bibione

Bibione

Bibione

Popis destinace

Jedno z nejoblíbenějších italských letovisek na pobřeží Jaderského moře ležící mezi Terstem a Benátkami je ideálním místem určeným k odpočinku i k aktivní dovolené. Na své si zde příjde opravdu každý. 

Klientům vyhledávajícím klidnou dovolenou doporučujeme část Bibione Lido del Sole nebo ještě klidnější část Pineda. Především mladší klienti ocení živé turistické centrum s diskotékou, restauracemi, bary a nákupní promenádou v části Bibione Spiaggia.

Místní moře je čisté, u břehu může být zkaleno zvířeným pískem. Po převážnou většinu roku je i zcela klidné, pro zvířený písek však není vhodné pro potápění. 

Pláž je tvořena výhradně velmi jemným pískem a je vyhlášená zejména díky pozvolnému a bezpečnému vstupu do moře, absolutně ideální je především pro malé děti, zdravotně postižené a neplavce. Je dlouhá 11 kilometrů a místy široká až 200 metrů. 

Místní pláž je jak veřejná, tak i soukromá, za poplatek si lze pronajmout plážový servis (slunečník, lehátko a polohovací křesílko). Pláže jsou každodenně udržovány, k dispozici jsou sprchy a WC, hřiště pro plážový volejbal a fotbal, půjčovny vodních šlapadel i dětské atrakce v podobě houpaček, prolézaček atd. Neplacené volné pláže jsou v okrajových částí letoviska, ale ležet zdarma je povoleno i v části širokého úseku mezi mořem a první řadou slunečníků pláží soukromých.

Bibione se pyšní též několika oceněními „modrou vlajkou“, které je udělováno mezinárodní neziskovou organizací Nadace pro ekologickou výchovu (FEE) za čistotu pláží.

Velmi oblíbená je v letovisku cyklistika. Bibione nabízí cca 30 km cyklotras a půjčovnu kol zde najdete téměř na každém rohu. Půjčte si kolo a vyražte za dobrodružstvím společně s rodinou a přáteli. Cyklotrasy a cyklostezky jsou naprosto bezpečné pro děti a díky své nenáročnosti jsou vhodné i pro méně zdatné sportovce. 

Skvělou novinkou je nedávno zbudovaný lodní přívoz X River, který spojuje Bibione s letoviskem Lignano Sabbiadoro. V provozu je každý den od května do září, s výjimkou přerušení provozu z důvodů špatného počasí a uveze 10 osob a jejich kola.

Jednou z největších deviz letoviska je, že jako jedno z mála destinací nabízí vyčleněnou soukroumou pláž pro psy. Své čtyřnohé miláčky tedy můžete vzít na dovolenou s sebou, protože při ubytování v našich apartmánech jsou psi bez příplatku! 

Psí pláž Pluto, která je vybavena veškerým komfortem, se nachází ve východní částí Bibione a přitahuje množství návštěvníků ze všech zemí. Nabízí 200 volných míst vybavených slunečníkem, křesílkem a lehátkem. Jednotlivé slunečníky mají mezi sebou vzdálenost 5 metrů a nabízejí tedy dostatek prostoru pro všechny. Sezóna začíná v květnu a končí koncem září. Každý čtvrtek se zdarma koná výcvik psů a trasy "hbitosti" přímo na pláži. Zúčastnit se může každý, na rase ani velikosti nezáleží!

Podrobnější a praktické informace k vaší dovolené do Bibione naleznete na: BIBIONE.CZ

Vzdálenost střediska: Praha 760 km Brno 675 km

Počasí

Find more about Weather in Bibione Itálie

Click for weather forecast

APARTMÁNOVÝ DŮM SEQUOIA - Bibione

APARTMÁNOVÝ DŮM SEQUOIA

Autokarem | Vlastní
Bez stravování
Další termíny od 2 190
VILLAGGIO MICHELANGELO/SAN SIRO - Bibione

VILLAGGIO MICHELANGELO/SAN SIRO

Autokarem | Vlastní
Bez stravování
Další termíny od 4 890
VILLAGGIO TIVOLI - Bibione

VILLAGGIO TIVOLI

Autokarem | Vlastní
Bez stravování
Další termíny od 4 890
VILLAGGIO AI GIRASOLI - Bibione

VILLAGGIO AI GIRASOLI

Autokarem | Vlastní
Bez stravování
Další termíny od 7 290
APARTMÁNY "BIBIONE" do 350 m od moře - Bibione

APARTMÁNY "BIBIONE" do 350 m od moře

Autokarem | Vlastní
Bez stravování
Další termíny od 1 690
HOTEL GERMANIA - Bibione

HOTEL GERMANIA

Autokarem | Vlastní
Snídaně
Další termíny od 8 590
APARTMÁNOVÝ DŮM LANDORA/ ATOLLO/ BILOBA/ CARINA - Bibione

APARTMÁNOVÝ DŮM LANDORA/ ATOLLO/ BILOBA/ CARINA

Autokarem | Vlastní
Bez stravování
Další termíny od 2 190
APARTMÁNOVÝ DŮM GIRASOLE - Bibione

APARTMÁNOVÝ DŮM GIRASOLE

Autokarem | Vlastní
Bez stravování
Další termíny od 8 990
APARTMÁNOVÝ DŮM ATHENA / ISOLA  CLARA - Bibione

APARTMÁNOVÝ DŮM ATHENA / ISOLA CLARA

Autokarem | Vlastní
Bez stravování
Další termíny od 3 990
RESIDENCE ITACA - Bibione

RESIDENCE ITACA

Autokarem | Vlastní
Bez stravování
Další termíny od 3 120