Termíny
O zájezdu
O destinaci
Ceny

Filtr

Obecné informace

Částečně zrekonstruovaný hotel se 44 pokoji (99 lůžky) s nádherným panoramatickým výhledem na Monte Lussari a s renovovanou wellness zónou.

Poloha

Camporosso, Monte Lussari – 800 m, centrum Tarvisia – 4,5 km

Vybavenost kapacity

Recepce, restaurace, bar, společenská místnost s TV, dětský koutek, úschovna kol, výtah, vyhrazené parkovací stání, hotelový trezor, wifi
Sport a relaxace:
Wellness* (jen po předchozí rezervaci na recepci) - sauna, biosauna, pára, hydromasážní vana, tropická sprcha, kneip terapie, masáže, depilace, kosmetické služby, manikúra, pedikúra, fyzioterapie

Popis ubytování

Pokoj 2 – dvoulůžkové pokoje s možností až 3 přistýlek, vlastní sociální zařízení. Některé pokoje mají balkón

Vybavenost pokojů:

TV, telefon, fén, wifi

Stravování

Snídaně - kontinentalní bufet včetně nápoj
Večeře - výběr ze 3 menu (předkrm, hlavní jídlo, dezert, salátový bufet), nápoje za poplatek

Při pobytu ve Sporthotelu Bellavista*** v období od 1.6. do 30.9. minimálně na 2 noci, obdržíte na recepci hotelu kartu + CARD HOLIDAY plnou bonusů a slev, v hodnotě 35 Eur/os., zcela ZDARMA!

Podrobnosti najdete zde: http://www.forline.cz/clanky/karta-card-holiday-plna-bonusu-slev-a-vyhod-bude-zdarma-i-letos/

Popis destinace

Víte, že Tarvisio žije i mimo sjezdovky?
Víte, že Tarvisiem vede úžasná cyklostezka Alpe Adria (od Salzburgu až po Grado)?
Víte, že Tarvisio má bobovou dráhu, tenisové kurty a golfové hřiště?
Víte, že Tarvisio je skvělé tranzitní místo díky poloze přímo u dálnice?
Víte, že umíme ušít na míru 3-4 denní balíčky včetně půjčení kola, výjezdu na Monte Lussari či půjčení loďky na jezeře a ubytování za férové ceny?
Navštivte s námi jeden z nejkrásnějších koutů Alp na pomezí 3 států Itálie, Slovinska a Rakouska i v létě. Tarvisio je jak stvořené pro aktivní dovolenou nebo jen jako navazující zastávka při týdenních pobytech u moře v Itálii či Chorvatsku. Prodlužte si tak rodinný výlet o nádherné zážitky ve friulanských horách. Nebudete litovat. Místo jak stvořené pro turistiku- pokoříte jedno z nejkrásnějších míst na světě- poutní místo Monte Lussari. V případě zájmu Vám ušijeme na míru ubytování dole v Tarvisiu a jako sladkou tečku za vaší dovolenou nocleh právě na Monte Lussari. Zažijete tak jedno z neopakovatelných probuzení v blízkosti nádherného kostelíka a s výhledy, při kterých se vám zatají dech.
Užasná cyklostezka doslova protíná celé Tarvisio a Camporosso a zajet si do Resiutti na vyhlášená grilovaná kuřata je snad povinností každého cyklisty. Tento výlet je navíc dobrodružnou jízdou po staré železnici, projedete tajuplné tunely a to pořád po rovince. 40 km tak zvládnou i ti nejmenší. Na návrat do Tarvisia jsou tamní perfektně připravení díky cyklovlakům, které vás pohodlně převezou nazpět.
V horkých letních dnech se místní osvěžují v nedalekém jezeře Lago Predil (Raibl- vzdálené asi 12 km od Tarvisia). Vodní sporty, pláž, občerstvení tu samozřejmě nechybí.
Tarvisio žije v létě i kulturně- již tradiční kulturní festival No borders music festival přivádí do Tarvisia a okolí světoznámé interprety. Např. loni to byla kapela Parov Stelar a letos se např. 11.8. můžete těšit na nádherném jezeře Lagho Fusine na Bena Harpera- wuauuuu a to přímo na jezeře!
Z dalších aktivit v okolí můžeme ještě vyjmenovat například rafting v Bovci a to pouhých 35 km, legendární sjezdy z Monte Zoncolanu (Giro d´Italia jej letos navštíví 19.5.), cyklovýlet na jezero Bled ve Slovinsku, lanový park Tarzan na Sella Nevee, výšlap na Montasio (odtud pocházejí vynikajíc sýry) a mnoho dalších.
Samozřejmostí je italská kuchyně a mimořádně přátelská atmosféra místních.
S dovolenou na míru vám velmi rádi pomůžeme, obraťte se na nás s důvěrou, jsme tam často a moc rádi, a proto nám bude potěšením se podělit o vlastní zkušenosti.

Cena zahrnuje

na osobu:
» Ubytování s polopenzí na 1 noc
» Ložní a koupelnové prádlo


Příplatky

» Pojištění/ nepovinné:: v ceně zájezdu není zahrnuto žádné cestovní pojištění. Pro Váš klid a pohodlí doporučujeme využít naším prostřednictvím nabídky pojišťovny Uniqa. Nabízíme tyto 2 druhy pojištění:

1. K5 za 15 Kč/os./den
2. K5S za 28 Kč/os./den

Dovolujeme si upozornit na možnost zavedení pobytové taxy, která není zahrnuta v ceně zájezdu. V době přípravy této nabídky dosud nebyla stanovena, nicméně o jejím zavedení se spekuluje.


Sleva

Slevy pro 3. a 4. lůžka:
» Děti do 5,99 let: zdarma
» Děti 6 let - 9,99 let: -700 Kč/noc
» Děti 10 let - 11,99let: -500 Kč/noc

Výlety

Naše tipy a doporučení v blízkém okolí:

1. Cyklovýlety v okolí Tarvisia po cyklostezkách (možno MTB i silniční kolo)
- unikátní cyklostezka Alpe Adria (mimochodem propojuje Salzburg až pro Grado) po bývalé železnici. Nyní místo kolejí vede malebná cyklostezka, bezpečná, s dobrodružnými průjezdy v tunelech- vhodná i pro rodiny s dětmi!
Na kole lze vyrazit 3mi základními směry:
1. do Udine (směr k moři)
2. do Kranjske Gory (Slovinsko)
3. do Villachu (Rakousko)
Na cestu zpět můžete využít cyklovlak, lze tedy kombinovat 1 cestu na kole a 1 cestu vlakem nebo vám jednoduše domluvíme za poplatek tranzit na smluveném místě.

Příklady konkrétních cyklovýletů:
Sella Nevea – Tarvisio – Resiutta (63 km asi 4,5 hod) – příjemná trasa s klesajícím profilem, část trasy cca 45 km vede na místě staré železnice (tunely, železné mosty, malebné nádražní budovy). V cílové stanici je oblíbená restaurace s grilovanými kuřaty Al Buon Arrivo.
Sella Nevea – Malga Montasio (okruh) – náročný výšlap (cca 5 km stoupání závěrečným úsekem Giro d’Italia 2013) po asfaltu, poté agroturistická návštěva místní salaše - výrobny vyhlášených sýrů Montasio. Pak jízda kolem louky s všudypřítomnými svišti, návštěva válečného bunkru z 1. sv. války. Potom sjezd přes sigle-trail nebo po lesní kamenité cestě dolů do Sella Nevea. Dole je také outdoorová tělocvična (palestra) v okolí Sella Nevea (lezení, bouldering, cvičební zastávky), kterou můžete absolvovat pěšky nebo na kole (jedná se o cca 2km okruh).
Tarvisio - Laghi di Fusine- nádherný půldenní výlet na jezera nedaleko Tarvisia
Tarvisio - jezero Bled - dopručujeme s místním průvodcem (na vyžádání zajistíme)
 
Další přehled cyklovýletů naleznete na: http://www.turismofvg.it/en/Bike


2. Turistika - Nordic Walking
- krásné pěší trasy v okolí magických velehorských vrcholů, i náročnější ferraty nebo jednodušší procházky ve městech, po hřebenech či v okolí horských jezer
- kabinová lanovka na Monte Lussari: 14 €/dosp. os. tam i zpět, 10,50 € / junior (1998-2007) + senior (1951 a starší), zdarma děti 2008 a mladší (lanovka jede pondělí-pátek: 9:00-17:15, neděle: 8:30-18:15), jednosměrně 10 €/dosp. os.
- kabinová lanovka na Canin (Sella Nevea): 10 €/dosp. os., 7 €/junior+ senior, zdarma děti 2008 a mladší
- návštěva Parco naturale delle Prealpi Giulie: https://www.youtube.com/watch?v=CG0gH215MfU


Příklady turistických výletů:
Camporosso - Monte Lussari – Cima del Cacciatore (výjezd lanovkou a poté hřebenový výlet, a buď nazpět stejnou cestou a nebo sestup do Valbruny). Parking pod kabinkovou lanovkou v Camporossu cca 15 min výjezd na Mt. Santo di Lussari, poté pěšky cca 1,5 hod na vrchol Cima del Cacciatore. Potom zpět stejnou cestou nebo klesání pěšky sedlem Sella Prasnig kolem potoka Saisera až do Valbruny, celkem sestup cca 2 hod a poté zpět do Camporossa ještě cca 1 hod. Dohromady tedy cca 4,5 hod výlet. Pokud si dopřejete občerstvení na Mt. Lussari, což vřele doporučujeme, počítejte s delším výletem…
Laghi di Fusine – dvě jezera v těsné blízkosti sebe, u horního jezera lze zdarma kempovat, u dolního jezera je restaurace. Procházky kolem obou jezer jsou nenáročné. Trvají cca 1 hod. Další info: http://www.turismofvg.it/Lakes/Fusine-Lakes
Další pěší výlety a turistické zajímavosti na: http://www.turismofvg.it/Summer-mountains


3. Rafting a canyoning ve Slovinském Bovci
- ze Sella Nevea nebo Tarvisia autem (cca 40 min) - kolem Lago del Predil, směr Slovinsko, kolem Fort Predil, sjet do Bovce a za kruhovým objezdem v Kempu Polovnik je základna pro výlety na rafty a do kaňonů
- canyoning - lehčí cesta cca 3 hod 47 €/os, středně těžká cesta cca 4,5 hod 80 €/os (délka a cena je včetně fasování materiálu – neoprén, neoprénové boty, přilby, horo-sedáky - cesty z kempu na místo a zpět)
- rafting - lehčí cesta cca 3 hod 38 €/os, těžší cesta cca 4 hod 48 €/os (vč. fasování a cesty…)
- do neoprenu je potřeba mít plavky, s sebou ručník
- teplota vody je v létě osvěžující max. 15-17 °C
- na vyžádání zajistíme termín, spolupracující firma mluví česky


4. Lago di Raibl (nebo jinak Lago del Predil),
- vodní aktivity a koupání cca 10 km ze Sella Nevea i Tarvisia – kajaky, paddel-boardy, šlapadla, tubingová skluzavka, pláž s lehátky a slunečníky (vstup 2 €, v případě zapůjčení či využití některé z aktivit je pobyt na pláži v ceně)…
- na vyžádání zajistíme termín pro aktivity na jezeře
- samozřejmostí je také bar s občerstvením


5. Dobrodružný lanový park Tarzan Sella Nevea
- několik různých tras pro děti i dospělé…
- na vyžádání zajistíme termín


6. Golfové hřiště v Tarvisiu
18 ti jamkové hřiště bez hranic nedaleko hotelu Il Cervo!


7. Bobová dráha v Tarvisiu
- vyzkoušejte adrenalinovou specialitku v podobě bobové dráhy přímo v Tarvisiu. Úžasných 880 m dlouhá jízda s převýšením 73 metrů, se spoustou vypracovaných zatáček s důrazem na maximální bezpečí. Bob je určen pro 2 osoby.


a mnoho dalšího, zkrátka v Tarvisiu a jeho okolí se rozhodně nudit nebudete :-)


 

TEST RATING