Bibione

Bibione

Bibione

Popis destinace

Jedno z nejoblíbenějších italských letovisek na pobřeží Jaderského moře ležící mezi Terstem a Benátkami je ideálním místem určeným k odpočinku i k aktivní dovolené. Bibione se dělí na několik částí - Lido dei Pini, Spiaggia (centrální část), Lido del Sole a Pineda. Na své si zde příjde opravdu každý. Klientům vyhledávajícím klidnou dovolenou doporučujeme část Bibione Lido del Sole, Lido dei Pini nebo ještě klidnější část Pineda. Především mladší klienti ocení živé turistické centrum s diskotékou, restauracemi, bary a nákupní promenádou v části Bibione Spiaggia.

Místní moře je čisté, u břehu může být zkaleno zvířeným pískem. Po převážnou většinu roku je i zcela klidné, pro zvířený písek však není vhodné pro potápění. Pláž je tvořena výhradně velmi jemným pískem a je vyhlášená zejména díky pozvolnému a bezpečnému vstupu do moře, absolutně ideální je především pro malé děti, zdravotně postižené a neplavce. Je dlouhá 11 kilometrů a místy široká až 200 metrů. Místní pláž je jak veřejná, tak i soukromá, za poplatek si lze pronajmout plážový servis (slunečník, lehátko a polohovací křesílko). Pláže jsou každodenně udržovány, k dispozici jsou sprchy a WC, hřiště pro plážový volejbal a fotbal, půjčovny vodních šlapadel i dětské atrakce v podobě houpaček, prolézaček atd. Neplacené volné pláže jsou v okrajových částí letoviska, ale ležet zdarma je povoleno i v části širokého úseku mezi mořem a první řadou slunečníků pláží soukromých. Bibione se pyšní též několika oceněními „modrou vlajkou“, které je udělováno mezinárodní neziskovou organizací Nadace pro ekologickou výchovu (FEE) za čistotu pláž.

Velmi oblíbená je v letovisku cyklistika. Bibione nabízí cca 30 km cyklotras a půjčovnu kol zde najdete téměř na každém rohu. Půjčte si kolo a vyražte za dobrodružstvím společně s rodinou a přáteli. Cyklotrasy a cyklostezky jsou naprosto bezpečné pro děti a díky své nenáročnosti jsou vhodné i pro méně zdatné sportovce.

Znáte cyklistické trasy pro zdravou dovolenou v Bibione? Bibione, díky svým 30 kilometrům cyklostezek, je ideální na bezpečný pohyb na dvou kolech. Navrhujeme Vám 5 tras, které stojí za Vaši pozornost, přičemž budete mít možnost poznat Bibione a okolí:  • Procházka napříč Bibione: jízdou na kole podél plážové cyklostezky uprostřed travnatých ploch obsypaných květy, si tak budete moci vychutnat skutečně pohádkovou trasu, kterou zakončíte návštěvou Valgrande, což je přírodní oblast významné enviromentální hodnoty. Doporučujeme i převoz do Lignana : https://www.bibione.com/it/dettagliopuntointeresse/18-x-river-passaggio-barca-lignano-bibione/

  • Maják a borový les: ponoříte se tak do zelených plic Bibione. Čeká na Vás široké otevřené prostranství venkovské přírody postupně měnící se na hustý borový les, který Vás bude vedle mořského pobřeží doprovázet až k majestátnímu majáku.

  • I Casoni a venkov Terzo Bacino: trasa vede skrz laguny a nabízí na odiv prostředí, v němž jakoby se zastavil čas. Rytmus přírody je poznamenán tichem, zvířecími zvuky a bušením vln. Můžete se rozhodnout zajít k Prati Nuovi, což je stará rolnická vesnice, obývaná do 50-tých let minulého století nebo si vychutnat panoramatickou procházku v oblasti Canale dei Lovi.

  • Vallevecchia a Brussa: trasa nabízí návštěvu Vallevecchia, místo ekologického významu. Divoká pláž je destinací pro milovníky přírody a pozorovatelů ptactva, rybáře, pěší turisty, cyklisty a je jako stvořená pro jízdu na koni.

  • Řeka Tagliamento: pro cyklisty na horských kolech, je vhodná tato trasa na aktivní jízdu podél břehu řeky. Prohlídka je doplněna o odbočku do Cartiera di Villanova.Skvělou novinkou je nedávno zbudovaný lodní přívoz X River, který spojuje Bibione s letoviskem Lignano Sabbiadoro. V provozu je každý den od května do září, s výjimkou přerušení provozu z důvodů špatného počasí a uveze 10 osob a jejich kola, cena je 1 €/ pro osobu starší 10 ti let (v provozu od 9.00 - 19.00h). Loňskou novinkou je i lagunský přívoz z Bibione Pinedy do Vallecchia (Brussy), kde najdete pěknou přírodní pláž (provoz je zdarma na základě objednání telefonicky či přes WhatsApp +39 347 992 2959 a v časech 9.30-13.30 a od 14.30-18.30).

Jednou z největších předností letoviska je, že jako jedno z mála destinací nabízí vyčleněnou soukromou pláž pro psy. Své čtyřnohé miláčky tedy můžete vzít na dovolenou s sebou, protože při ubytování v našich apartmánech jsou pejsci povoleni. Psí pláž Pluto, která je vybavena veškerým komfortem, se nachází ve východní částí Bibione (dei Pini) a přitahuje množství návštěvníků ze všech zemí. Nabízí 200 volných míst vybavených slunečníkem, křesílkem a lehátkem. Jednotlivé slunečníky mají mezi sebou vzdálenost 5 metrů a nabízejí tedy dostatek prostoru pro všechny. Sezóna začíná v květnu a končí koncem září. Každý čtvrtek se zdarma koná výcvik psů a trasy "hbitosti" přímo na pláži. Zúčastnit se může každý, na rase ani velikosti nezáleží!V Bibione se rozhodně nudit nebudete, letovisko nabízí maximální turistický servis pro všechny věkové kategorie. Můžeme ještě vyjmenovat např. Bibione Therme- lázně, Lunapark, veškeré vodní sporty, tenisové kurty, golfové hřiště v sousedním Lignanu a samozřejmě všudypřítomná italská přátelská atmosféra. Italská kuchyně je sama o sobě gastronomickým zážitkem, budete ochutnávat tu nejlepší pizzu, těstoviny, ryby, zmrzlinu, aperitivy, kávu a prosecco.

Bibione známe jako své boty a bude nám ctí pro vás zorganizovat pobyt jaký si přejete a předat vám alespoň trochu zkušeností z více jak 28 leté praxe.

Vzdálenost letoviskaBibione- Praha 760 km

Bibione- Brno 675 km
Novinka - Home office z pláže?


Splňte si svůj sen- pracujte z pláže nebo jen prostě změňte prostředí, vezměte babičku a načerpejte tolik potřebný vitamín D!
Už vás nebaví být doma mezi čtyřmi stěnami, k tomu online výuka s dětmi a neustále se měnící opatření a štěkající pes!
Ujeďte s námi za teplem a hoďte na chvíli každodenní starosti za hlavu! Týden je málo!
Náš TIP: zvolte si raději jednu delší dovolenou a vyhněte se možnému častějšímu testování a restrikcím.
Pronajměte si apartmán na více týdnů za výborné podmínky a načerpejte energii tam, kde svítí slunce a šumí moře.
Obklopte se širokými plážemi a nekonečnými podněty k poznávání italské kultury a místní špičkové gastronomie.

Počasí

BIBIONE WEATHER

APARTMÁNOVÝ DŮM SEQUOIA - Bibione

APARTMÁNOVÝ DŮM SEQUOIA

Autokarem | Vlastní
Bez stravování
Další termíny od 6 990
VILLAGGIO MICHELANGELO - Bibione

VILLAGGIO MICHELANGELO

Autokarem | Vlastní
Bez stravování
Další termíny od 13 180
VILLAGGIO TIVOLI - Bibione

VILLAGGIO TIVOLI

Autokarem | Vlastní
Bez stravování
Další termíny od 10 490
APARTMÁNY BIBIONE DO 400 M OD PLÁŽE - Bibione

APARTMÁNY BIBIONE DO 400 M OD PLÁŽE

Autokarem | Vlastní
Bez stravování
Další termíny od 7 890
APARTMÁNOVÝ DŮM LANDORA/BILOBA/ATOLLO/CARINA/SILVA - Bibione

APARTMÁNOVÝ DŮM LANDORA/BILOBA/ATOLLO/CARINA/SILVA

Autokarem | Vlastní
Bez stravování
Další termíny od 5 990
APARTMÁNOVÝ DŮM ALTAN - Bibione

APARTMÁNOVÝ DŮM ALTAN

Autokarem | Vlastní
Bez stravování
Další termíny od 5 990
APARTMÁNOVÝ DŮM GIRASOLE - Bibione

APARTMÁNOVÝ DŮM GIRASOLE

Autokarem | Vlastní
Bez stravování
Další termíny od 13 090
RESIDENCE CAMPIELLO DEL SOLE - Bibione

RESIDENCE CAMPIELLO DEL SOLE

Autokarem | Vlastní
Bez stravování
Další termíny od 15 590
APARTMÁNOVÉ DOMY DIANA *** - Bibione

APARTMÁNOVÉ DOMY DIANA ***

Autokarem | Vlastní
Bez stravování
Další termíny od 12 090
APARTMÁNOVÝ DŮM VERA CRUZ - Bibione

APARTMÁNOVÝ DŮM VERA CRUZ

Autokarem | Vlastní
Bez stravování
Další termíny od 9 290